Реанімаційний Пакет Реформ > Анонси > Реформа органів правопорядку > Який ККД у КДК? Експерти розкажуть як реформувати прокуратуру

Який ККД у КДК? Експерти розкажуть як реформувати прокуратуру

24 березня о 12:00 в офісі Реанімаційного Пакету Реформ, за адресою вул. Ольгинська, 6, оф.21, відбудеться медіа сніданок щодо формування Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів як останнього шансу для незалежної прокуратури.

Допоки інформаційний простір насичений новинами щодо кандидатів на посаду Генерального прокурора, увагу громадськості відволікають від суті реформи прокуратури. Утім наразі критичним (до 15 квітня) є створення нового органу – Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів(КДК) відповідно до законопроекту №4281. З початку роботи КДК посада Генпрокурора втратить свою важливість. Формування незалежних органів прокурорського самоврядування та Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії може стати єдиним шансом на очищення прокуратури і повернення довіри українського суспільства до неї.

Комісія, яка відповідає за добір та переведення прокурорів, а також вирішує питання щодо їхньої дисциплінарної відповідальності та звільнення, закріпить на найближчі роки нинішню вертикаль призначень у прокуратурі, якщо законопроект №4281 не буде ухвалено.

Натомість, слід використати позитивний досвід формування НАБУ і антикорупційної прокуратури – членами нової КДК повинні стати принципові та авторитетні особи, в тому числі прокурори з держав-членів ЄС, США та Канади. Це дозволить провести чесні та об’єктивні конкурси на посади в Генеральній прокуратурі і регіональних прокуратурах та відкрити доступ до них правникам без досвіду прокурорської роботи. Таким чином, ми зможемо ґарантувати реалізацію європейського принципу незалежності прокуратури від політичних впливів.

Спікери:

Реєстрація на захід за посиланням: https://goo.gl/3dscf0.

Save_Prosecutors_Pic_Ukr_7

За детальнішою інформацією: Тетяна Кириленко – 050 97 93 596.