З березня 2015 політичні еліти України та юридичні експерти працюють над змінами до Конституції України, які буде презентовано вже найближчим часом. Але чи стане чергова версія головного закону країни перезавантаженням, що створить нову систему правил для розбудови країни? 1 липня о 15:30 в готелі Україна (алея Небесної Сотні 4) Democracy Reporting International (Берлін), Програма USAID
До участі в заході запрошені: Анка Фелдхузен, Постійна заступниця Надзвичайного і Повноважного Посла Німеччини в Україні; Посол Владімір Рістовскі, Голова Офісу Ради Європи в Україні; Володимир Гройсман, Голова Верховної Ради України, Голова Конституційної комісії; Оксана Сироїд, віце-спікерка Верховної Ради України; Олексій Філатов, Заступник Голови Адміністрації Президента України, Секретар Конституційної комісії; Віктор Мусіяка, Заступник Голови Конституційної комісії; Ігор Коліушко, Голова Центру політико-правових реформ, головний експерт Конституційної групи Реанімаційного Пакету Реформ; Юрій Ключковський, представник робочої групи з децентралізації Володимир Буткевич, голова робочої групи Конституційної комісії з прав людини; Володимир Шаповал, професор права, суддя Конституційного суду України у відставці; та інші експерти та українські політики.
Учасники конференції обговорять ряд важливих питань, які привідкриють завісу конституційного процесу: Як забезпечено незалежність Конституційної Комісії від політичних впливів? Чи сприяє регламент Конституційної Комісії її ефективній роботі? Чи є процес конституційної реформи прозорим? Чи створить Комісія нові “тематичні” групи або припинить своє існування після внесення до Конституції змін щодо прав людини, судоустрою та децентралізації? Що отримають громадяни в результаті запропонованих змін стосовно прав людини? Чи отримає судова гілка влади звільнення від політичного впливу? Яку систему влади та впливів передбачає проект змін до Конституції в частині децентралізації? Чи зможуть запропоновані зміни швидко мобілізувати парламентську більшість, необхідну для їх прийняття? Як швидко будуть впроваджені зміни і як вони вплинуть на подальший хід реформ? Як запропоновані зміни узгоджуються із зобов’язаннями за другими Мінськими угодами?
Програму коференції читайте тут: українською / англійською
Для участі в конференції просимо заповнити невелику реєстраційну форму
Для реєстрації представників ЗМІ просимо контактувати: Тетяна Кириленко – 050 97 93 596, Андрій Андрушків – 096 60959 76, Аліна Свідерська – 067 61 27 414
Мова конференції: Українська / англійська (синхронний переклад)
Конференція проводиться в рамках проекту “Підтримка прозорого, демократичного процесу реформ в Україні”, що впроваджується DRI у співпраці з Інститутом міжнародних відносин Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. Проект фінансується Міністерством закордонних справ Німеччини.