Реанімаційний Пакет Реформ > Анонси > Антикорупційна реформа > Як забезпечити компетентний, неупереджений та ефективний збір та перевірку електронних декларацій державних службовців? – експертне обговорення

Як забезпечити компетентний, неупереджений та ефективний збір та перевірку електронних декларацій державних службовців? – експертне обговорення

20 вересня, о 10:00 відбудеться експертна дискусія на тему: «Як забезпечити компетентний, неупереджений та ефективний збір і перевірку електронних декларацій державних службовців?». В обговоренні візьме участь Драго Кос, член Міжнародної антикорупційної консультаційної ради. Захід відбудется в офісі Реанімаційного Пакету Реформ за адресою вул. Ольгинська 6.

20 червня 2018 року Міжнародна антикорупційна консультаційна рада придставила експертну думку «Електронні декларації як спосіб виявлення статків, набутих незаконним шляхом». Ця експертна думка розглядає цілий спектр питань, пов’язаних із функціонуванням системи електронних декларацій, окреслила основні виклики, які стоять перед системою е-декларування, та сформулювала рекомендації, спрямовані на забезпечення безстороннього, компетентного та ефективного використання цього важливого інструменту запобігання корупції.

Три місяці потому ефективна перевірка е-декларацій залишається не тільки одним із ключових викликів антикорупційної реформи, але й однією з вимог ЄС для надання Україні 1 мільярду євро макрофінансової допомоги. Відтак від ефективної перевірки декларацій залежить не лише ефективна боротьба з корупцією в Україні, але й фінансова стабільність держави.

Під час дискусії Драго Кос, член МАКР представить ключові тези та рекомендації з Експертної думки. Мета цього експертного обговорення полягає в тому, щоби зрозуміти, чому е-декларування не дає очікуваного результату, що цьому заважає і що необхідно, щоби е-декларації стали ефективним інструментом в боротьбі з корупцією.

До участі у заході запрошені міжнародні та українські експерти, журналісти-розслідувачі та представники ЗМІ.

Щоб взяти участь, необхідно зареєструватися за посиланням.

Міжнародна антикорупційна консультаційна рада (МАКР) створена в рамках Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EUACI), яка спрямована на надання підтримки Україні у питаннях боротьби з корупцією. МАКР складається з шести антикорупційних експертів як у сфері боротьби, так і запобігання корупції. Як один з компонентів програми EUACI, МАКР надає підтримку Верховній Раді, зокрема Комітету із запобігання та протидії корупції, у підвищенні спроможності здійснювати стратегічний нагляд за здійсненням антикорупційних реформ та подальшій розробці законодавчої та регулятивної бази.