Реанімаційний Пакет Реформ > Анонси > Як підвищити інституційну спроможність САП – експертна дискусія

Як підвищити інституційну спроможність САП – експертна дискусія

24 вересня об 11:00 Реанімаційний Пакет Реформ та StateWatch проведуть експертну дискусію “Як підвищити інституційну спроможність САП”. Експерти та народні депутати обговорять новий концепт підвищення інституційної спроможності САП. 

Спікери:

Що? Експертна дискусія “Як підвищити інституційну спроможність САП”

Де? м.Київ, вул. Ольгинська, 6, офіс 21 (офіс Коаліції РПР). 

Коли? 11:00 – 12:00. 

Акредитація ЗМІ та реєстрація участі за лінком https://forms.gle/tRbpruCYBG936AeR7

Додаткова інформація: 380951532542, yarineyy@gmail.com (Ярина Бусол, керівник комунікаційного напряму Реанімаційного Пакету Реформ). 

Бекграунд Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП). 

У 2016-2019 рр. Національне антикорупційне бюро України за процесуального керівництва Спеціалізованої антикорупційної прокуратури розслідувало сотні кримінальних проваджень, що віднесені чинним Кримінальним процесуальним кодексом до підслідності НАБУ. За цей час: 760 проваджень в роботі, 140 повідомлень про підозру, 372 особи стали обвинуваченими, 215 кейсів передано до суду і маємо 31 обвинувальний вирок. 

Ця статистика не була б репрезентативною, якщо не зауважити: щодо 15-20 справ детективи НАБУ і прокурори САП не могли “знайти спільну мову”. Це кейси стосовно або політиків національного масштабу чи олігархів, або ж військовослужбовців високого рангу. Після обрання нового президента на зустрічі з його ініціативи обговорили ключові проблеми взаємодії НАБУ і САП. 

Розуміючи потенційні нюанси в подальшій роботі органу досудового розслідування та підрозділу Генпрокуратури, який здійснює процесуальне керівництво та представляє публічне обвинувачення в суді, експерти доопрацювали концепт підвищення інституційних спроможностей САП і, про всяк випадок, передбачили можливість для перезавантаження САП за новими правилами.

Цей захід проводиться в рамках програми з інституційної розбудови Центру демократії та верховенства права, що здійснюється за фінансової підтримки Швеції.