Реанімаційний Пакет Реформ > Анонси > Як не допустити повторення Чорнобиля в українських містах

Як не допустити повторення Чорнобиля в українських містах

2 листопада о 9:30 в приміщенні Українського Кризового Медіа-Центру за ініціативи «Реанімаційного Пакету Реформ» відбудеться прес-брифінг щодо обговорення проекту Закону України “Про оцінку впливу на довкілля”.

Питання встановлення чітких правил оцінки впливу на довкілля в Україні ніколи не було пріоритетом для влади. Починаючи від наслідків Чорнобильської катастрофи і закінчуючи діяльністю заводів, які зафарбовують міста різнобарвними кольорами, Україна щоденно демонструє нестачу дієвого законодавства щодо оцінки впливу на довкілля. Останнім кричущим фактом таких законодавчих прогалин стала аварія на базі нафтопродуктів БРСМ цього літа, коли повітря Київщини «збагатилося» десятками тон шкідливих викидів. Саме зміна законодавства щодо оцінки впливу на довкілля дозволить жителям міст та громад впливати на те, як будуть побудовані та яким чином функціонуватимуть ті об’єкти, які впливають на природне середовище, в якому ми всі живемо та працюємо.

Такі законодавчі умови покликаний встановити закон «Про оцінку впливу на довкілля», проект якого буде обговорено під час круглого столу. В заході візьмуть участь:

 

Згідно з запропонованою у законопроекті моделлю, оцінка впливу на довкілля включатиме повноцінне залучення громад до процесу оцінки звітів щодо впливу на довкілля, а також врахування думки жителів під час формування проектів рішень, які можуть мати вплив на природне середовище.

Під брифінгу учасники обговорять проект Закону України “Про оцінку впливу на довкілля” як важливий крок до виконання Україною Угоди про Асоціацію. Експерти та законотворці обговорять шляхи запровадження європейських стандартів правових та організаційних основ оцінки впливу на довкілля і те, як вони вплинуть на створення позитивного інвестиційного клімату.

 

 

За додатковою інформацією звертайтесь:

Тетяна Кириленко – 050 97 93 596,

Андрій Андрушків – 096 609 59 76.