Реанімаційний Пакет Реформ > Анонси > Реформа органів правопорядку > Відкрите експертне обговорення: “Формування Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів: хто отримає функції Генпрокурора внаслідок реформи”

Відкрите експертне обговорення: “Формування Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів: хто отримає функції Генпрокурора внаслідок реформи”

30 березня, за два тижні до створення Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів, яка перейме на себе частину повноважень Генерального прокурора, українські та іноземні експерти, представники Генеральної прокуратури, народні депутати України зберуться, щоб обговорити стан реформування прокуратури.

Час та місце зустрічі: 30 березня 2016 року, 13:00, готель “Україна” (вул. Інститутська, 4), зала “Асамблея” (3-й поверх).

Під час заходу будуть представлені пропозиції експертів Реанімаційного Пакету Реформ щодо порядку формування та роботи Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів і обговорені подальші кроки з реформування прокуратури.

Спікери:

 

Довідка:

84% колишніх керівників були знову призначені Генпрокурором на посади керівників новостворених місцевих прокуратур. Реформа прокуратури під загрозою, проте з 15 квітня 2016 року відкривається додаткова можливість для очищення прокуратури, а саме – утворення Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів. Нинішня процедура формування Комісії може допустити контроль за нею з боку Генпрокурора, а отже зацементувати на десятиліття нинішню вертикаль у прокуратурі. Експертне бачення формування Комісії викладене у законопроекті № 4281 – “Про внесення змін до Закону України “Про прокуратуру” (щодо особливостей функціонування Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів протягом перехідного періоду)”, і передбачає зокрема включення до складу Комісії прокурорів з ЄС, США чи Канади, та надання Комісії повноважень відбирати, призначати, переводити та звільняти прокурорів. Це дозволить провести чесні та об’єктивні конкурси на посади в Генеральній прокуратурі і регіональних прокуратурах, відкрити доступ до них правникам без досвіду прокурорської роботи та ґарантувати реалізацію європейського принципу незалежності прокуратури від політичних впливів.

Реєстрація за посиланням: https://goo.gl/XAzoIS.

Save_Prosecutors_Pic_Ukr_7

За детальнішою інформацією звертайтесь:
Тетяна Кириленко – 050 97 93 596