Реанімаційний Пакет Реформ > Анонси > Відбір суддів до Конституційного Суду

Відбір суддів до Конституційного Суду

Реформи – це не про політику, це про життя. Про майбутнє країни, в якій ми хочемо жити.

Вже сьогодні ми маємо працювати над тим, щоб після перемоги відродити, розбудувати та збудувати Україну, в якій буде комфортно жити кожному громадянину.

Саме тому ми запрошуємо небайдужих громадян долучитися до “Клубів Активної Громади”.

КАГи проходитимуть щосереди з 16:00 до 17:00 у прямому ефірі на сторінці ВІ “Активна Громада” у Facebook.

Перший КАГ відбудеться за темою: “Відбір суддів до Конституційного Суду” вже 8 лютого 2023 року.

Експерти:

Зареєструватися на захід можна за лінком. 

Детальніше про тему заходу: 

Незалежні суди є однією з умов виживання держави, тому судова реформа – у фокусі уваги Єврокомісії. Але вона також важлива для кожного українця. Окрім економічного зростання це може стати запобіжником від авторитаризму та свавілля. А відсутність незалежних конкурсних засад створює спокусу для будь-якої влади.

У червні 2022 року Єврокомісія рекомендувала надати Україні статус держави-кандидатки у члени Євросоюзу за умови виконання сімох рекомендацій. Перші дві з них стосуються реформи добору суддів Конституційного Суду та “серця” судової системи – Вищої ради правосуддя.

Зокрема, рекомендація Європейської комісії” звучить наступним чином: “Ухвалення та впровадження законодавства щодо процедури відбору суддів Конституційного Суду України, включаючи процес попереднього відбору на основі оцінювання їх доброчесності та професійних навичок, відповідно до рекомендацій Венеційської комісії”.

Але ці вимоги важливі безвідносно євроінтеграції, адже від їх виконання залежить не тільки потенційне членство України в ЄС, а й право громадян на захист і економічне благополуччя України.

Під час війни незалежні та справедливі суди є однією з умов виживання держави. Також це може стати запобіжником від можливих авторитарних намірів влади.

Тож, запрошуємо долучитися до КАГу: “Відбір суддів до Конституційного Суду”.

З додатковими питаннями звертайтесь за телефоном:

+380961724018,

Інна Душка, організаторка заходів Інституту “Республіка”

Слава Україні! Разом — ми сильні!

Довідка. Проєкт “Активна Громада: право вибору” підтримується Національним Демократичним Інститутом (NDI) за фінансування наданим Агентством США з Міжнародного Розвитку.

Довідка. Захід організовано ВІ “Активна Громада” у партнерстві з Коаліцією Реанімаційний Пакет Реформ за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) у межах проєкту “Відповідальна та підзвітна політика в Україні” (U-RAP), що реалізується Національним Демократичним Інститутом. Думки, висловлені під час заходу, належать авторам і не обов’язково відображають погляди USAID.

Примітка. Місія «Активної Громади»: досягнути добробуту через демократичний розвиток громад України. Мета на 2025 рік: активізувати та залучити щонайменше 1% громадян до участі у прийнятті рішень та просуванні реформ в Україні на системній основі для добробуту в громадах України. Ініціатива створена в межах діяльності Інституту «Республіка». Ми працюємо задля підвищення свідомої активності громадян.