Реанімаційний Пакет Реформ > Анонси > Українські суди – перезавантаження через зміни до Конституції

Українські суди – перезавантаження через зміни до Конституції

21 липня з 9:30 до 17:00 у конференц-залі готелю «Radisson Blue», за адресою вул. Ярославів Вал, 22, відбудеться круглий стіл «Українські суди – перезавантаження через зміни до Конституції». Предметом обговорення будуть пропозиції щодо внесення змін до Конституції України з метою реформування судової системи, зокрема й перехідні положення, які повинні забезпечити ефективний перехід до європейських стандартів, зокрема й через оновлення суддівського корпусу.

Рівень довіри до судової влади в Україні є найнижчим у Європі й одним з найнижчих у світі, що спричинено корупцією, залежністю суддів від політиків та олігархів, круговою порукою. Подолання цих проблем значною мірою лежить у площині зміни конституційних положень за європейськими стандартами, відповідно до яких питання кар’єри судді повинні бути передані від політичних органів до незалежного органу – Вищої ради юстиції, яка повинна складатися щонайменше наполовину з суддів, обраних суддями. Водночас у випадку прийняття таких змін є великий ризик консервування старої судової системи, в якій нових суддів будуть призначати члени Вищої ради юстиції, обрані суддями, які в уявленні суспільства є корумпованими. Таким чином, разом із утіленням у Конституції України європейських стандартів формування Вищої ради юстиції та утворенням нової, більш простої судової системи необхідним є впровадження процедури оновлення суддівського корпусу.

 

До участі у круглому столі запрошені члени Конституційної комісії, народні депутати, представники адміністрації Президента, Міністерства юстиції, посли іноземних держав, представники міжнародних організацій, іноземні і вітчизняні експерти з питань конституційного права, судової реформи і люстрації, громадські активісти, що намагаються змінити систему правосуддя.

 

Реєстрація розпочнеться о 9:00.

За детальнішою інформацією: Ольга Шевчук – 044 278 04 00 або centre@pravo.org.ua