Реанімаційний Пакет Реформ > Анонси > Медіа-реформа > Смерть в рожевому: чи захистять депутати дітей від реклами пива?

Смерть в рожевому: чи захистять депутати дітей від реклами пива?

У четвер 2 червня о 9:30 біля Верховної Ради відбудеться флешмоб за участі дітей та батьків, мета якого − закликати депутатів не повертати рекламу пива на радіо, телебачення та у місця продажів. Учасники публічної акції покажуть, як реклама алкоголю, в тому числі й пива впливає на дітей.

За сценарієм акції, людина в костюмі рожевої реклами смерті, вдягатиме дітям навушники та окуляри з надписами «реклама пива». Після виконання танцю, діти впадуть, що символізуватиме те, що реклама алкоголю провокує споживання і призводить до летальних наслідків. Костюм рожевої смерті – символ реклами, яка демонструє, як добре вживати алкоголь та формує позитивне ставлення до алкоголю в цілому. Однак реклама алкоголю, пива зокрема, є небезпечною для тих, хто її дивиться, особливо для дітей. Окуляри з відповідними надписами символізуватимуть рекламу, яка нав’язуватиметься дітям 24 години на добу за допомогою телебачення та у місцях, де продається пиво. Навушники – рекламу пива на радіо, яку можна буде чути впродовж дня. Реклама не розрізняє віку – вона впливає на всіх: як на дорослих, так і на дітей.

Також у акції візьмуть участь батьки дітей та громадські активісти, які триматимуть в руках плакати з надписами: “Дітям розвиваючі програми, а не рекламу пива”, “Депутате, захисти дітей від реклами пива”, “Дітям без реклами пива жити здорово та щасливо” тощо.

Причиною публічного заходу стало внесення до порядку денного пленарних засідань Верховної Ради законопроекту 2971-д, яким хочуть повернути рекламу пива на ТБ, радіо та у місця продажів. Так, зазначений проект закону народні депутати розглядатимуть 2 червня в другому читанні та в цілому. Норми, що стосуються повернення реклами лобіюються виключно великими виробниками пива, представниками телебізнесу та зацікавленими народними депутатами.

Організатори  акції: коаліція громадських організацій “За тверезу Україну” у співпраці з Реанімаційним Пакетом Реформ, Європейською молодіжною коаліцією з питань охорони довкілля та здоров’я (представництво в Україні) та Рухом “Твереза Україна”.

Контактна особа: Юлія Солоха (+38 067 473 86 64)