Реанімаційний Пакет Реформ > Анонси > Що необхідно для розвитку конкуренції в Україні

Що необхідно для розвитку конкуренції в Україні

Центр економічної стратегії (ЦЕС) спільно із Реанімаційним пакетом реформ (РПР) запрошують вас взяти участь у панельній дискусії “Що необхідно для розвитку конкуренції в Україні”, яка відбудеться 26 квітня в прес-центрі Українського кризового медіа центру (адреса: Український дім на Європейській площі, вул. Хрещатик, 2, Київ) з 15:00 до 16:30.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України розробило документ “Шлях до процвітання”, у якому сформульовані базові принципи реформування економіки. Один з п’яти принципів, визначений цим документом, є вільна і чесна конкуренція. Вважається, що конкуренція на ринках забезпечує найнижчі можливі ціни при тій самій якості товару, або найбільш якісний товар за ту ж саму ціну. Конкуренція між компаніями веде до вдосконалення виробничої ефективності і надає можливість через інновації розробляти новіші і кращі товари, послуги, технології. Все це разом веде до економічного зростання та підвищення добробуту громадян.

ЦЕС проаналізував найкращі світові практики та українську ситуацію і підготував своє бачення стратегії впровадження політики конкуренції в Україні. Експерти ЦЕС вважають, що політику конкуренції в Україні потрібно розглядати у чотирьох площинах: природні монополії та суміжні ринки, антиконкурентна поведінка фірм, регуляторні обмеження конкуренції, державна допомога та конкурентний нейтралітет. З метою вироблення максимально можливої спільної експертної позиції, надання рекомендацій владі ЦЕС та РПР ініціюють проведення круглого столу за участю представників державної влади (МЕРТ, АМКУ), депутатів, економістів, науковців, експертної спільноти та преси.

Питання до обговорення:

  1. Природні монополії і суміжні ринки. Чи можлива конкуренція в таких секторах як залізничний транспорт, нафтогазовий сектор, електроенергетика, теплопостачання? Чи ефективно працюють регулятори природних монополій та суміжних ринків? Які реформи забезпечать конкуренцію та ефективне функціонування цих секторів?
  2. Антиконкурентна поведінка фірм. Чи є ефективним антимонопольне законодавство в Україні? Чи потребує АМКУ підвищення інституційної спроможності?
  3. Регуляторні обмеження конкуренції. Чи створює регуляторне середовище в Україні надмірні додаткові бар’єри для бізнесу? Як покращити регуляторне середовище для підсилення конкуренції на ринках? Як уникнути запровадження нових регуляторних актів, які перешкоджають конкуренції, в майбутньому?
  4. Конкурентний нейтралітет. Як запровадити умови, за яких державні компанії чи інші учасники ринку не матимуть додаткових преференцій або утисків від держави, які спотворюють умови конкуренції на ринках? Як зробити державну допомогу суб’єктам господарювання більш прозорою і підзвітною?

Спікери:

  1. Юлія Ковалів, перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі;
  2. Марта Кузьмин, старший економіст Центру економічної стратегії;
  3. Рассел Піттман, директор з економічних досліджень, Міністерство юстиції США, відділ конкурентної політики;
  4. Марія Ніжнік, перший заступник голови Антимонопольного комітету України.

Модератор дискусії: Гліб Вишлінський, виконавчий директор ЦЕС, член Ради РПР.

Якщо ви бажаєте взяти участі в цьому заході, просимо заповнити реєстраційну форму за посиланням https://goo.gl/aQUXCf до 11:00 26 квітня.

За детальною інформацією звертайтесь:
Євгенія Єгорова – 067 537-9184,
Ірина Соломко – 095 646 71 73