Реанімаційний Пакет Реформ > Анонси > РПР: «Свавільно засуджені повинні мати шанс вийти з тюрми»

РПР: «Свавільно засуджені повинні мати шанс вийти з тюрми»

26 травня з 10.00 до 11.30 год. в Українському Кризовому Медіа-Центрі (вул. Хрещатик, 2) відбудеться круглий стіл, на якому громадські експерти, науковці та представники влади обговорять законопроект щодо забезпечення права засуджених осіб на правосудний вирок.

За даними правозахисників, лише серед осіб, які відбувають покарання у виді довічного позбавлення волі (1509 осіб), близько 100 осіб засуджені незаконно. Вони не мають надії на перегляд їхніх справ, адже наразі в Україні не передбачений правовий механізм для цього.

Тому експерти групи РПР з судової реформи підготували проект Закону України «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України (щодо забезпечення права засуджених осіб на правосудний вирок)», метою якого є запровадження на національному рівні тимчасового механізму перегляду вироків у кримінальних справах, в яких особи були засуджені без належної доказової бази за тяжкі та особливо тяжкі злочини на підставі Кримінально-процесуального кодексу України від 28 грудня 1960 року і досі відбувають покарання.

Яка кількість вироків може бути переглянута в разі прийняття цього закону? Як уникнути зловживань правом з боку засуджених і якого соціально-економічного ефекту слід очікувати? – на всі ці питання спробують відповісти учасники цього обговорення.

У круглому столі візьмуть участь: народні депутати, представники громадських організацій, державних органів, судді, адвокати, науковці.

 

Інформація для ЗМІ: Захід супроводжуватиметься прямою трансляцією. В залі для проведення круглого столу передбачено 40 місць для представників громадськості та журналістів. Реєстрація проводитиметься на місці, початок о 9.30.

 

За додатковою інформацією звертайтесь: Тетяна Кириленко – 050 97 93 596, Андрій Андрушків – 096 60959 76.