Реанімаційний Пакет Реформ > Анонси > Реформування законодавства про політичні партії: як подолати вождизм та кишенькові партії

Реформування законодавства про політичні партії: як подолати вождизм та кишенькові партії

24 червня 2021 року о 13:00 представники громадянського суспільства презентують коаліцію: «За реформу політичних партій», яка працюватиме над змінами до законодавства щодо функціонування партій в Україні.

Політичні партії найважливіша ланка політичної системи, основа демократичного врядування та представницької демократії. Водночас  показники довіри громадян до політичних партій знаходяться на межі можливого. Опитування громадської думки восени 2020 року від Центру Разумкова свідчить, що 73,2% громадян не довіряють політичним партіям. А згідно з опитуванням Національного демократичного інституту, 33% громадян не мають позитивного ставлення до жодної з політичних партій. 

До того ж  напередодні 25-річчя Конституції варто згадати, що одним із конституційних прав, згідно зі статтею 36 КУ, громадяни мають право “на свободу об’єднання у політичні партії та громадські організації для здійснення і захисту своїх прав і свобод та задоволення політичних, економічних, соціальних, культурних та інших інтересів, за винятком обмежень, встановлених законом в інтересах національної безпеки та громадського порядку, охорони здоров’я населення або захисту прав і свобод інших людей”. 

Проте зараз українські партії відірвані від суспільства та перетворилися на структури для захисту приватних інтересів, а не об’єднання громадян. Це призводить до популізму, вождизму, послаблення української держави та загроз цілісності країни.

Саме для подолання цього негативного явища і створюється громадська коаліція: «За реформу політичних партій», яка розпочне широкий суспільний діалог щодо нового законопроєкту «Про політичні партії». Цей проєкт закону, який уже розробили в робочій групі Верховної Ради, отримав високу оцінку з боку експертів Венеційської комісії та ОБСЄ. Він визначає найкращу модель регулювання партій, яка сприятиме розвитку української демократії та відповідатиме суспільним інтересам.

Під час пресконференції спікери заходу представлять напрацювання щодо реформи системи політичних партій в Україні.

Запрошені спікери:

Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com

Контакті особи:

Кривошеєв Дмитро, PR-менеджер Коаліції РПР

Тел.: 099 075 68 20

E-mail: dmytro.kryvosheiev@rpr.org.ua  

Тетяна Кавуненко, керівниця пресслужби Інституту “Республіка” та ВІ “Активна Громада”.

Тел.: 068 455 00 20

E-mail: tatianacavunenko.gmail.com

Довідка. Захід організовується Коаліцією РПР, Центром політико-правових реформ, Всеукраїнською ініціативою “Активна Громада” від Інституту “Республіка” в рамках проєкту “Право вибору”, що підтримується Національним Демократичним Інститутом (NDI) за фінансування наданим Агентством США з Міжнародного Розвитку.