Реанімаційний Пакет Реформ > Анонси > Реформуйся або помри: що робити з медичною реформою в Україні?

Реформуйся або помри: що робити з медичною реформою в Україні?

25 листопада 2015 року о 11:00 в Українському Кризовому Медіа-Центрі відбудеться спільна прес-конференція Міністерства охорони здоровя та Реанімаційного пакету реформ (РПР) на тему “Реформуйся або помри: що робити з медичною реформою в Україні?”. Прес-захід буде присвячено питанням реформи в сфері охорони здоров’я, здійснення якої суттєво відстає від запланованого графіку (за даними Національної ради реформ, виконано лише 55% із запланованого обсягу завдань). Кожен день зволікання коштує Україні 650 життів.

Ситуація із захворюваністю та смертністю в Україні лишається однією із найгірших серед пострадянських країн, а ресурси, виділені на медичну сферу витрачаються вкрай неефективно через структурні особливості системи. Необхідність проведення реформи є очевидною, в Україні вже напрацьовано певний досвід під час пілотних проектів у деяких регіонах, а ключові аспекти реформи визначено та прописано у Національній стратегії реформи охорони здоров’я на 2015 – 2020 роки. В країні є основні передумови для проведення реформи і цей процес потрібно розпочинати вже сьогодні. Під час прес-конференції буде представлено напрацьований досвід реформування системи охорони здоров’я під час пілотних проектів у деяких регіонах.

Нагадаємо, що відповідно до Національної стратегії реформування системи охорони здоров’я на 2015 – 2020 рр., одним із перших кроків було вирішено надати закладам охорони здоров’я автономність. Для цього експерти МОЗу розробили пакет законопроектів 2309а, 2310а, 2311а. Ряд депутатів Комітету ВР з питань охорони здоров’я виступили з критикою цих законопроектів і зареєстрували альтернативний варіант авторства Олега Мусія – законопроекти 2309а-1, 2311а-1. 16 вересня 2015 р. члени Комітету прийняли рішення рекомендувати Верховній Раді України доопрацювати і альтернативний законопроект. Наслідок політичних маневрів комітету ВРУ за 5 місяців наступний: законопректи КабМіну рекомендовано відхилити, законопроекти Мусія доопрацювати. Реформа досі заблокована.

Спікерами під час заходу виступлять:

Зоряна Черненко Результати пілотного проекту по реформуванню системи охорони здоров’я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та місті Києві

Анатолій Голунов – Результати проектів з автономізації медичних закладів на прикладі м. Вознесенськ Миколаївської обл.

Ігор Перегінець – Позиція МОЗу щодо ситуації з реформою охорони здоров’я. Ключові моменти реформи, а також плани Міністерства по реформуванню системи охорони здоров

Олександр Ябчанка – Презентація аналітичного продукту “Низька ефективність роботи державних та комунальних закладів охорони здоров’я”