Реанімаційний Пакет Реформ > Анонси > Реформа охорони здоров’я в контексті децентралізації влади

Реформа охорони здоров’я в контексті децентралізації влади

29 липня об 11:00 в офісі Реанімаційного Пакету Реформ, за адресою вул. Ольгинська, 6А, 2ий поверх, відбудеться круглий стіл на тему «Децентралізація та реформа системи охорони здоров’я» .

Передача нових повноважень та бюджетних коштів від державних органів до органів місцевого самоврядування є досить складною, важливою та потребує належної підготовки.  Управління власними бюджетами повинно надати органам місцевого самоврядування більшу автономію та сприяти більш ефективному здійсненню повноважень на найнижчому рівні.

На сьогодні в Україні підготовлено проект плану децентралізації. Дана робота велась в Уряді, проект був розроблений із залученням експертів й включав не лише проект плану децентралізації, а й проекти законів, що будуть подані після внесення змін до Конституції. МОЗ кілька раз намагалося знайти компроміс в питанні організації та фінансування охорони здоров’я в контексті децентралізації. Оскільки достатня аргументація наразі відсутня, Мінрегіонбуду та МОЗ також повинно більш аргументовано підійти до даного питання.

Враховуючи вищезгадану проблему, медична група Реанімаційного Пакету Реформ має на меті обговорити та знайти достатню кількість аргументів щодо децентралізації, уніфікувавши висловлені раніше думки представників МОЗу та інших експертів децентралізації та знайти оптимальне рішення для консолідації всіх зацікавлених сторін. Адже визначення місця реформи системи охорони здоров’я в процесі децентралізації є  нагальним.

Під час круглого столу буде обговорено:

  1. Питання рівнів розподілу обов’язків щодо забезпечення первинної, вторинної, третиною та екстреної медичної допомоги.
  2. Питання системи розподілу фінансових засобів в охороні здоров’я по адміністративно-територіальним ланкам.

До участі в заході запрошуємо представників Мінрегіонбуду та МОЗу, керівників Департаментів охорони здоров’я обласних держадміністрацій, керівників закладів охорони здоров’я, експертів, членів Асоціації міст України, представників Адміністрації Президента України та керівників профільних Комітетів Верховної Ради України.

За детальнішою інформацією звертайтесь: Тетяна Кириленко – 05097 93 596, Андрій Андрушків – 096 609 59 76.