Реанімаційний Пакет Реформ > Анонси > Конституційна реформа > Реформа децентралізації та судова реформа: коли франківцям чекати змін

Реформа децентралізації та судова реформа: коли франківцям чекати змін

89% жителів Прикарпаття відзначають поширеність корупції серед суддів.
Натомість повну довіру судам висловило близько 1% опитаних.
Внесення відповідних змін до Конституції дасть можливість змінити ситуацію.

8 квітня (п’тяниця) об 11.00 у конференц-залі готелю “Станіславів” (вул. Чорновола, 7, 5 поверх) відбудеться прес-конференція у рамках інформаційної кампанії “#КонституціЯ”, на якій експерти Центру політико-правових реформ розкажуть про перебіг конституційного процесу в частині судової реформи та децентралізації влади. На прес-конференції буде презентовано результати нещодавно проведеного дослідження щодо ставлення івано-франківців до судової системи та їх бачення реформи системи правосуддя.

Експерти говоритимуть про те, які зміни чекають на жителів Прикарпаття у разі прийняття поданого Президентом законопроекту про внесення змін до Конституції щодо правосуддя та пояснять махінації Парламенту щодо розгляду проекту Закону про внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади.

Експерти розкажуть, як кожен може долучитися до конституційного процесу для досягнення конституційних змін в інтересах громадян.

У прес-конференції візьмуть участь:

Нехтування найважливішими соціально-правовими нормами життя українців, які зазначені в Конституції, призвело до вкорінення корупції та непрофесіоналізму в органах державної влади. Почесне лідерство тут можна віддати судам. Дослідження показують, що лише 0,8% українців повністю довіряють суду – це найнижчий показник довіри серед державних інституцій. Корупція, вплив олігархів та політиків, ухвалення замовних рішень і кругова порука – це все, на переконання суспільства, є реаліями українського судочинства. Ситуацію може змінити лише комплексна судова реформа, невід’ємною частиною якої має стати внесення змін до Конституції з метою оновлення суддівського корпусу.