Реанімаційний Пакет Реформ > Анонси > Конституційна реформа > Реальний шанс Конституційного Суду захиститися від політиків – прес-конференція

Реальний шанс Конституційного Суду захиститися від політиків – прес-конференція

У вівторок, 22 січня, Реанімаційний Пакет Реформ у межах інформаційного партнерства з Інститутом Горшеніна та у співпраці з Центром політико-правових реформ проведе прес-конференцію “Реальний шанс Конституційного Суду захиститися від політиків”.

Спікери розкажуть, як третя колегія суддів Конституційного Суду України (КСУ) відмовилася розглядати подання 47 народних депутатів щодо порядку призначення суддів КСУ. У ньому народні депутати вказали на неконституційність порядку призначення суддів КСУ Верховною Радою України, а саме в частині обов’язкової політичної підтримки майбутнього судді КСУ. У четвер, 24 січня, Велика Палата КСУ ухвалить остаточне рішення про відкриття провадження щодо порядку призначення суддів, який не відповідає Конституції.

23 січня 2019 року – останній шанс Конституційного Суду відкрити провадження і в такий спосіб надати можливість у майбутньому обійняти посаду судді Конституційного Суду України незалежному від політиків, авторитетному правнику з бездоганною репутацією.

Що?   Прес-конференція “Реальний шанс Конституційного Суду захиститися від політиків”.

Де?    Прес-центр Інституту Горшеніна (м. Київ, вул. Мала Житомирська, 18-Б).

Коли?  22 січня, 11:00 – 12:00.

Спікери:

Ганна Гопко – народний депутат України

Вікторія Пташник – народний депутат України

Юлія Кириченко – член правління Центру політико-правових реформ, член Ради Реанімаційного Пакету Реформ.

Андрій Химчук – юрист ГО “Фундація DEJURE”

Модератор: Ярина Бусол – керівник комунікаційного напрямку Реанімаційного пакету реформ

Акредитація ЗМІ – на місці події.

Додаткова інформація – Ярина Бусол, керівник комунікаційного напрямку Реанімаційного пакету реформ, yarineyy@gmail.com, 095-153-25-42.

Парламент порушив Конституцію України, відмовившись проводити конкурсний відбір на посади суддів Конституційного Суду України і призначивши їх за політичною підтримкою. 28 листопада 47 народних депутатів звернулися до Конституційного Суду України з поданням про визнання неконституційним такого порядку призначення суддів Парламентом. Неконституційність призначення суддів КСУ у Парламенті має розглянути сам Конституційний Суд України, адже відповідно повноважень тільки він може визнавати неконституційними положення закону.