Реанімаційний Пакет Реформ > Анонси > Публічні консультації щодо розробки законопроєкту “Про політичні партії в Україні”

Публічні консультації щодо розробки законопроєкту “Про політичні партії в Україні”

Робоча група Верховної Ради України з розробки закону про політичні партії в партнерстві з Всеукраїнською ініціативою “Активна Громада” та Центром політико-правових реформ запрошує представників політичних партій та громадських організацій на публічні консультації щодо статусу та діяльності політичних партій в Україні. 

Проєкт закону знаходиться в розробці другий рік поспіль і пройшов вже серію публічних консультацій з партіями, науковцями та представниками громадських організацій у грудні 2020 року, а також з усіма фракціями парламенту у січні 2021 року. Документ отримав висновки Венеціанської комісії та ОБСЄ. Враховуючи таке широке залучення стейкхолдерів, проект закону був удосконалений і потребує додаткового обговорення з його ключовими бенефіціарами. 

Мета публічних консультацій: створити простір для обміну ідеями між представниками різних політичних партій та громадських організацій регіонального та місцевого рівнів щодо розробки законопроєкту про політичні партії, що сприятиме формуванню в Україні чуйних, підзвітних та інклюзивних політичних інституцій. 

Пропозиції, зауваження та коментарі щодо ключових питань законопроекту, озвучені та обговорені в ході публічних консультацій, будуть враховані в процесі підготовки відповідного закону. 

Серія консультацій відбуватиметься на платформі ZOOM та охоплять усі регіони України:

25 жовтня з 15:30 до 18:00 Тема “Роль, статус та діяльність політичних партій. Національна безпека” 

Зареєструватись можна до 22.10, 12:00: https://cutt.ly/WEZkAQZ 

27 жовтня з 15:30 до 18:00 Тема “Внутрішньопартійна демократія” 

Зареєструватись можна до 26.10, 12:00: https://cutt.ly/XEZlROZ 

29 жовтня з 10:00 до 12:30 Тема “Фінансування партій” 

Зареєструватись можна до 28.10, 12:00: https://cutt.ly/xEZlA5c 

Після реєстрації організатори надішлють учасникам лист-запрошення з посиланням на подію в ZOOM. Заявки, що надійдуть після 12:00 дати реєстрації, розглядатись не будуть. Організатори також залишають за собою право відмовити в участі, якщо зареєстрованих буде більше ніж 120 осіб, або зареєстровані не відповідають виписаним критеріям учасників, що зазначені вище в даному документі. 

Довідка. Серію публічних консультацій проводить Робоча група Верховної Ради України з розробки закону про політичні партії в партнерстві з Всеукраїнською ініціативою “Активна Громада” та Центром політико-правових реформ за підтримки Національного демократичного інституту (NDI) спільно з Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства міжнародних справ Канади та Британської допомоги (UK aid) від уряду Великої Британії.