Реанімаційний Пакет Реформ > Анонси > Публічне обговорення Концепції реформи правосуддя

Публічне обговорення Концепції реформи правосуддя

Запрошуємо вас до публічного обговоренні щодо Концепції реформи правосуддя!

Дата: 14 березня 2023 року

Час: з 10:00 до 12:00

Місце: зустріч у ZOOMі

Зареєструватися можна за посиланням.

Відбудеться презентація та обговорення Концепції реформи системи правосуддя в контексті відновлення України, підготовленої експертами Центру політико-правових реформ (ЦППР), Коаліції РПР, Фундації DEJURE та Всеукраїнським Об’єднанням «Автомайдан». Фіналізований документ із результатами пропозицій експертів і громадян буде включено до документа «Бачення України – 2030» у розділі «Інституційна організація публічної влади».

З ким будуть проводити консультації?

Питання до обговорення:

  1. Чи підтримуєте Ви ідею запровадження в Україні мирових судів, які розглядатимуть нескладні цивільні, господарські, адміністративні та кримінальні справи? Якщо так, то як мають призначатися/ обиратися такі судді? Які категорії спорів можна віднести на їх розгляд?
  2. Як Ви ставитеся до ідеї запровадження в Україні “класичного” суду присяжних, в якому присяжні вирішували б питання про винуватість особи у вчиненні злочину? Які категорії злочинів слід віднести на розгляд присяжних?
  3. Чи варто передбачити квоту представників громадськості у складі Вищої ради правосуддя? Якою має бути ця квота та як вона має заповнюватися?
  4. Чи доцільно запровадити обов’язкове досудове врегулювання для окремих категорій спорів (оскарження до вищестоящого органу, використання медіації та ін.)? Якщо так, то для яких справ і в якому вигляді?
  5. На Вашу думку, як має бути організована система місцевих судів, щоб з однієї сторони вона забезпечувала доступність правосуддя, а з іншої – була економічно обґрунтованою.

За результатами проведення публічного обговорення автори Концепції реформи системи правосуддя розглянуть пропозиції громадян щодо їх бачення майбутньої організації судової гілки влади України. Після фіналізації Концепції фахівці презентують її представникам влади, як узгоджене бачення громадськості щодо впровадження реформи системи правосуддя.

Українська мрія починається з тебе!

Долучайся! Дій Перемагай!🇺🇦