Реанімаційний Пакет Реформ > Анонси > Судова реформа > Публічне обговорення: Подальші кроки в реформі правничої освіти

Публічне обговорення: Подальші кроки в реформі правничої освіти

Запрошуємо всіх охочих обговорити актуальний стан реформи правничої освіти, виробити шляхи подальшої комунікації та адвокації питань реформування правничої освіти та участі в цьому процесі інститутів громадянського суспільства.
Дата: 15 травня 2023 року
Час: з 10:00 до 12:00
Місце: на платформі ZOOM
Зареєструватися можна за посиланням: https://bit.ly/pravnycha_osvita
Реформування правничої освіти є одним із важливих питань в процесі здійснення загальної реформи системи правосуддя. Необхідність проведення комплексної реформи системи юридичної освіти є одним із пунктів Програми діяльності Кабінету міністрів України. Крім того, ключові аспекти реформи передбачені у Плані дій Ради Європи для України “Стійкість, відновлення та відбудова” на 2023-2026 роки.
Питання до обговорення:
  • як має бути змінена правнича освіта?
  • чи мають виші системи МВС готувати правників?
  • чи має бути зменшена кількість вишів, що готують юристів? Якщо так, то які критерії мають бути закладені для модернізації мережі?
  • чи мають юристи складати єдиний державний іспит після закінчення університету?
  • які мають бути умови відбору на навчання у правничі школи?
За результатами проведення публічного обговорення буде підготовлено аналітичний звіт щодо стану та перспектив реформи юридичної освіти. Учасникам також буде запропоновано заповнити фідбек форму щодо їх бачення реформи юридичної освіти на сайті uareforms.org.
Захід організовують: Коаліція Реанімаційний Пакет Реформ разом із Фундацією DEJURE та Всеукраїнською ініціативою “Активна Громада” від Інституту “Республіка” за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в межах проєкту «Відповідальна та підзвітна політика в Україні» (U-RAP), що реалізується Національним Демократичним Інститутом. Думки, висловлені під час заходу, належать авторам та учасникам і не обов’язково відображають погляди USAID.