Реанімаційний Пакет Реформ > Анонси > Презентація проєкту реконструкції приміщення ГДА УІНП

Презентація проєкту реконструкції приміщення ГДА УІНП

У п’ятницю, 17 липня 2020 року о 09:00 у Києві за адресою вул. Пухівська, 7 (Деснянський район) Галузевий державний архів Українського інституту національної пам’яті (далі – ГДА УІНП, Архів національної пам’яті) організовує публічну презентацію проєкту реконструкції приміщення Архіву національної пам’яті, де зберігатимуться близько 4 млн. справ репресивних органів СРСР.

Під час події директор ГДА УІНП Ігор Кулик представить концепцію реконструкції приміщення Архіву та стенди, де будуть візуально представлені напрацювання проєктантів та працівників Архіву щодо архітектурних та технологічних змін у будівлі на вулиці Пухівській, 7.

Учасниками заходу будуть працівники Архіву національної пам’яті, представники Верховної Ради, Кабінету Міністрів, Українського інституту національної пам’яті, державних архівів, музеїв, історики, засоби масової інформації та ін.

У рамках заходу відбудуться короткі виступи запрошених гостей, презентація проєкту реконструкції приміщення ГДА УІНП, а також екскурсія від директора Архіву національної пам’яті Ігоря Кулика по будівлі на вул. Пухівській, 7.

Орієнтовна тривалість заходу – 1,5 години.

Інформаційна довідка:

21 травня 2015 року Законом України «Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років» була створена окрема цивільна установа – Галузевий державний архіву Українського інституту національної пам’яті.

Постановою Кабінету Міністрів України від 21 грудня 2016 р. № 1000 «Про створення галузевого державного архіву Українського інституту національної пам’яті» ГДА УІНП створений як державна архівна установа, що належить до сфери управління Українського інституту національної пам’яті.

Згідно із Законом до ГДА УІНП мають бути передані архіви репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму за 1917-1991 роки з наступних державних органів: Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, Міністерства внутрішніх справ, Національної поліції, Національної гвардії, Міністерства оборони, Державної прикордонної служби, органів прокуратури та судів.

За результатами ревізії встановлено, що в архівах вищезазначених державних органів на зберіганні знаходяться орієнтовно 4 мільйонів справ.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 5 червня 2019 р. № 427-р «Про передачу нежитлових приміщень у м. Києві до сфери управління Українського інституту національної пам’яті» Національний банк України передав ГДА УІНП нежитлові приміщення у будівлі (корпус № 5) по вул. Пухівській, 7, у м. Києві загальною площею 11 109,9 кв. метрів.

Архів національної пам’яті оформив дане приміщення під своє оперативне управління, провів обстеження будівлі та був визначений замовником реконструкції. За півроку активної роботи Архів зібрав усі вихідні дані для проєктування і отримав позитивний експертний звіт на вже розроблену проєктну документацію, яка передбачає реконструкцію існуючого приміщення під найсучасніший архів з використанням новітніх технологій.

Завдяки спільній роботі архівістів та проєктантів вдалося досягти збільшення загальної корисної площі приміщення під майбутній Архів на дві третини до майже 17 500 кв м.

У квітні 2020 року Верховна Рада України ухвалила зміни до Державного бюджету на 2020 рік. В оновленому бюджеті з ГДА УІНП забрали всі капітальні видатки в сумі 57,6 млн грн, які були передбачені на реконструкцію майбутнього найбільшого у Європі архіву документів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років. Відповідно Архів національної пам’яті змушений був скасувати тендер на пошук генерального підрядника будівництва. Наразі будівництво призупинене до моменту виділення коштів.

У червні 2020 року Український інститут національної пам’яті звернувся до головного розпорядника коштів Міністерства культури України з проханням посприяти у наданні фінансової підтримки ГДА УІНП у сумі 25 007 200, 00 грн., необхідних для початку   будівельних робіт.