Реанімаційний Пакет Реформ > Анонси > Реформа системи охорони здоров'я > Прес-конференція: Захист дітей від реклами пива – обов’язок держави

Прес-конференція: Захист дітей від реклами пива – обов’язок держави

У вівторок 14 червня о 12:30 в інформагентстві «Інтерфакс-Україна» відбудеться прес-конференція за участі Уповноваженого Президента з прав дитини, представника ВРЦіРО, батьків, вчителів та експертів на тему: «Захист дітей від реклами пива – обов’язок держави».

Необхідність проведення даного заходу викликана тим, що законопроект № 2971-д, яким хочуть повернути рекламу пива на радіо, телебачення та у місця продажів розглядатимуть у Верховній Раді на пленарному тижні з 14-17 червня 2016 р.

Учасники прес-конференції розкажуть, чому не можна повертати рекламу пива, як реклама впливає на споживачів, зокрема і на молодь, а також розкажуть про міжнародний досвід. Спікери також озвучать хто і чому лобіює повернення реклами пива. Під час прес-конференції буде озвучено заяву Бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я в Україні відносно даної ініціативи.

Прес-конференція відбудеться за адресою: вул. Рейтарська, 8\5а, інформагентство «Інтерфакс-Україна».

Як відомо, з 1 липня 2015 р. усі напої, що містять спирт етиловий в кількості понад 0,5% визнані алкогольними напоями, зокрема ця норма стосується і пива. Це означає, що на пиво та слабоалкогольні вироби місткістю від 0,5% поширюються норми законодавства, які розповсюджуються й на увесь алкоголь. Так, згідно статті 22 ЗУ «Про рекламу», реклама алкоголю дозволена з 23 до 6 години ранку. Проте 24 години на добу дозволено спонсорство. Саме через спонсорство алкогольні компанії й надалі можуть просувати свої вироби, часто порушуючи цю норму та перетворюючи спонсорство в рекламу.

Однак, пивним лобістам цього замало, тому вони педалюють прийняття у Верховній Раді законопроекту №2971-д,  яким хочуть дозволити рекламувати пиво 24 години на добу на радіо й телебаченні, а також дозволити спонсорство заходів широкого спектру, в т. ч і промоцію у місцях продажу.

 

Учасники:

 

євангельських християн-баптистів, член ВРЦіРО;

 

Організатори прес-конференції: коаліція громадських організацій «За тверезу Україну» у співпраці з Бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я та Реанімаційним Пакетом Реформ.

 

Для контактів:

Юлія Солоха,

Email: peremoga14@gmail.com

Тел.: 0674738664