Реанімаційний Пакет Реформ > Анонси > Судова реформа > Прес-сніданок “Зміни до процесуальних кодексів: що саме ухвалив Парламент і чому Президент мусить застосувати право вето”

Прес-сніданок “Зміни до процесуальних кодексів: що саме ухвалив Парламент і чому Президент мусить застосувати право вето”

Запрошуємо журналістів на прес-сніданок “Зміни до процесуальних кодексів: що саме ухвалив Парламент і чому Президент мусить застосувати право вето”, який відбудеться 6 жовтня об 11:00 в офісі Реанімаційного Пакету Реформ за адресою: вул. Ольгинська, 6 (2 поверх, оф. 21).

Минулого вівторка у другому читанні та в цілому Верховна Рада ухвалила законопроект, який викладає у новій редакції три процесуальні кодекси (Господарський, Цивільний, та адміністративного судочинства) та вносить ряд правок до інших законів.

Громадськість закликала народних депутатів не приймати законопроект в цілому, допоки не буде усунуто серйозні загрози, які він несе. Таких було виявлено щонайменше 12. Однак, лише деякі з них були вирішені, а більшість все ж пройшла у фінальний текст. Зокрема, була прийнята правка депутата А. Лозового, яка зменшує строки досудового розслідування з 2, 3, 5, 10 чи 15 років, залежно від категорії справи, до 3 чи 6 місяців, чим ставить під загрозу майбутні розслідування неочевидних злочинів, та змусить органи досудового слідства закрити вже відкриті провадження у справах Євромайдану та колишніх високопосадовців.

Які саме зміни до процесуальних кодексів ухвалили? В чому полягають ризики ухвалених правок? Як ухвалений законопроект вплине на судову реформу? Ці та інші питання обговорять учасники прес-сніданку.

У прес-сніданку, зокрема, візьмуть участь:

Початок:
об 11:00 у п’ятницю, 6 жовтня. Реєстрація розпочнеться о 10:30

Реєстрація за посиланням або за номером 0 (63) 200 46 68

“Прес-сніданок організовується Фундацією DEJURE за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки в рамках Transition Promotion Programme. Інформація висловлена під час заходу може не відповідати офіційній позиції Міністерства закордонних справ Чеської Республіки.”