Реанімаційний Пакет Реформ > Анонси > Прес-сніданок: Що насправді заховано в проекті нової Конституції?

Прес-сніданок: Що насправді заховано в проекті нової Конституції?

Більше року політичні еліти України працюють над створенням змін до Конституції України, який буде презентовано вже найближчим часом. Але чи стане нова версія головного закону країни перезавантаженням, яке створить нову систему правил для розбудови країни? Чи не заховано в проекті нової Конституції черговий політичний «договорняк»?  Чи отримає Україна справді незалежну судову гілку влади після внесення змін до Конституції? За яких умов Конституційний суд перестане бути політичними маріонетками? Хто насправді керує процесом напрацювання змін до Конституції?

Реанімаційний Пакет Реформ запрошує представників ЗМІ на прес-сніданок за участі провідних експертів-конституціалістів, які привідкриють завісу конституційного процесу. Захід відбудеться 30 червня о 9:00 (для іноземних ЗМІ та представників посольств іноземних держав) та о 10:30 для українських ЗМІ в офісі Реанімаційного Пакету Реформ (вул. Ольгинська 6).

В прес-сніданку візьмуть участь:

Ігор Когут, голова ради «Лабораторії законодавчих ініціатив»;

Юрій Ключковський, представник робочої групи з децентралізації в Конституційній комісії;

Юлія Кириченко, експертка конституційної групи Реанімаційного Пакету Реформ.

Ряд інших важливих питань, які будуть обговорені під час заходу:

Чи сприяє регламент Конституційної Комісії її ефективній роботі? Чи є процес конституційної реформи прозорим? Чи створить Комісія нові “тематичні” групи або припинить своє існування після внесення до Конституції змін щодо прав людини, судоустрою та децентралізації? Що отримають громадяни в результаті запропонованих змін стосовно прав людини? Яку систему влади та впливів передбачає проект змін до Конституції в частині децентралізації? Чи зможуть запропоновані зміни швидко мобілізувати парламентську більшість, необхідну для їх прийняття? Як швидко будуть впроваджені зміни і як вони вплинуть на подальший хід реформ? Як запропоновані зміни узгоджуються із зобов’язаннями за другими Мінськими угодами?

Просимо обов’язково реєструватися на захід.

 

За додатковою інформацією звертайтесь: Тетяна Кириленко – 050 97 93 596, Андрій Андрушків – 096 60959 76.