Реанімаційний Пакет Реформ > Анонси > Прес-конференція “Справжня судова реформа – Венеційська комісія дає зелене світло”

Прес-конференція “Справжня судова реформа – Венеційська комісія дає зелене світло”

Справжня судова реформа – Венеційська комісія дає зелене світло!

29 жовтня о 10:30 в інформагенції УНІАН (Київ, вул. Хрещатик, 4) відбудеться спільна прес-конференція представників українських органів влади і експертів громадянського суспільства тему “Справжня судова реформа – Венеційська комісія дає зелене світло”.

Венеційська комісія дала в цілому позитивний висновок на проект, напрацьований Конституційною комісією і одночасно на механізм оновлення суддівського корпусу, запропонований експертами Реанімаційного Пакету Реформ. Зокрема, Венеційська комісія зазначила: “У випадку реорганізації окремих судів судді, яких це стосується, повинні мати можливість залишити професію або податися на нове призначення”. Такий механізм відкриває можливість для ефективного оновлення судової влади, що є вимогою 65% громадян України згідно останніх соціологічних опитувань. Україна отримала максимально широкий мандат від ВК на оновлення судової влади.

Учасники прес-конференції роз’яснять деталі висновків Венеційської комісії та представлять шляхи подальшої співпраці Конституційної комісії та громадянського суспільства для напрацювання остаточного проекту змін до Конституції, який створить законодавчу базу судової реформи. Вперше в цьому процесі з’явилася єдність представників влади і громадянського суспільства щодо принципових позиції судової реформи. Перспективи прийняття змін до Конституції України в частині судоустрою, оновлення судової влади, а також подальші кроки в судовій реформі експерти і представники влади представлять на прес-конференції.

У заході візьмуть участь:

Серед іншого учасники прес-конференції роз’яснять:

– як буде спрощено судову систему, ліквідувавши вищі суди;

– усунено політичний вплив Президента на кар’єру судді (переведення суддів має бути повноваженням Вищої ради правосуддя);

– усунено політичну залежність Генерального прокурора.