Реанімаційний Пакет Реформ > Анонси > Конституційна реформа > Прес-конференція : Що буковинцям варто знати про Конституційну реформу

Прес-конференція : Що буковинцям варто знати про Конституційну реформу

16 червня (четвер) о 10.00 у конференц-залі бізнес-центру «Інтерсіті» (вул. Шевченка, 28) відбудеться прес-конференція у рамках інформаційної кампанії «#КонституціЯ», на якій експерти Центру політико- правових реформ та Реанімаційного пакету реформ розкажуть про перебіг конституційного процесу в частині судової реформи та децентралізації влади. На прес-конференції буде презентовано результати нещодавно проведеного дослідження щодо ставлення буковинців до судової системи та їх бачення реформи системи правосуддя.

Експерти говоритимуть про те, які зміни чекають на жителів Чернівецької області у зв’язку з ухваленими 2 червня Законом про внесення змін до Конституції щодо правосуддя та нової редакції Закону про судоустрій та статус суддів.

Також пояснять ситуацію у Парламенті щодо розгляду проекту Закону про внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади.

У прес-конференції візьмуть участь:

реформ, експерт групи «Конституційна реформа» Реанімаційного пакету реформ;

реформ;

Нехтування найважливішими соціально-правовими нормами життя українців, які зазначені в Конституції, призвело до вкорінення корупції та непрофесіоналізму в органах державної влади. Почесне лідерство тут можна віддати судам. Дослідження показують, що лише 0,8% українців повністю довіряють суду – це найнижчий показник довіри серед державних інституцій. Корупція, вплив олігархів та політиків, ухвалення замовних рішень і кругова порука – це все, на переконання суспільства, є реаліями українського судочинства.

Внесення змін до Конституції та ухвалення нової редакції Закону «Про судоустрій та статус суддів» дає шанс на проведення довгоочікуваної судової реформи. На прес-конференції експерти розкажуть, чи може реалізація ухвалених законів привести до зламу корумпованої системи і які зміни вони несуть для кожного.

Захід проводиться за участі ГО «Лабораторія демократичних трансформацій», спільно із Чернівецьким громадським ТБ «InfoKey».

Контактна особа:

Аліса Тимченко

координатор регіонального прес-центру

Центру політико-правових реформ

063 864 30 62

044 278 48 95

alisa.timchenko.kk@gmail.com