Реанімаційний Пакет Реформ > Анонси > Прес-брифінг: “Справа побиття судді Гольник: як захистити суддів-викривачів?”

Прес-брифінг: “Справа побиття судді Гольник: як захистити суддів-викривачів?”

Запрошуємо Вас на прес-брифінг “Справа побиття судді Гольник: як захистити суддів-викривачів?”, який відбудеться 27 листопада об 11:00 у прес-центрі Реанімаційного Пакету Реформ, за адресою вул. Ольгинська, 6, 2 поверх, офіс 21 (м. Київ).

22 листопада в Полтаві двоє невідомих скоїли напад на суддю-викривача Ларису Гольник та її чоловіка Ігоря Гавриленка. Зловмисники розбили голову судді Гольник і завдали численних тілесних ушкоджень Ігорю Гавриленку. За фактом нападу в поліції Полтавщини розслідують справу про хуліганство.

Лариса Гольник пов’язує це побиття з професійною діяльністю та підозрює в замовленні нападу на неї близьке оточення міського голови Полтави.

Нагадаємо, суддя Октябрського суду Полтави Лариса Гольник у 2014 році вела адміністративну справу проти міського голови Полтави Олександра Мамая. Мера звинуватили у тому, що він, користуючись службовим становищем, надав своїй падчерці дозволи на встановлення торгових павільйонів без відповідних процедур. У травні 2016 року Гольник показала відео, на якому мер Полтави Олександр Мамай намагається “домовитися” з нею про закриття корупційного адмінпровадження проти нього. Крім того, увесь цей час на суддю здійснюють тиск.

Під час прес-брифінгу журналісти отримають відповіді на такі питання: Хто та чому здійснив напад на суддю-викривача? Хто відповідальний за тиск та побиття суддів-викривачів та громадських активістів в регіонах? Як сучасна судова система вичавлює та знищує чесних судів? Який захист мають викривачі наразі, та як їх можна і потрібно реально захистити?

Спікери:

Лариса Гольник,  суддя Октябрського суду Полтави, суддя-викривач;

Сергій Лещенко, народний депутат;

Роман Маселко, член Автомайдану, експерт судової групи Реанімаційного Пакету Реформ, адвокат Гольник;

Олександр Калітенко, керівник напрямку роботи з викривачами Transparency International Україна;

Марина Бардіна, членкиня Ради Коаліції “ОГО.Полтава”;

представник Вищої ради провосуддя (TBC).

Модератор:

Ірина Соломко, керівник комунікаційного відділу РПР

Додаткова інформація та акредитація за телефоном:

Інна Неродик, 096 1197337.