Реанімаційний Пакет Реформ > Анонси > Реформа публічної адміністрації > Прес-брифінг: “100 днів проведення атестації претендентів на посади державної служби щодо вільного володіння державною мовою: перші кроки та результати”

Прес-брифінг: “100 днів проведення атестації претендентів на посади державної служби щодо вільного володіння державною мовою: перші кроки та результати”

У вівторок, 01 серпня, об 11:30, у прес-центрі Українського кризового медіа-центру (Український дім на Європейській площі, вул. Хрещатик, 2) представники Національного агенства з питань державної служби та громадські експерти оприлюднять та прокоментують результати перших 100 днів дії порядку атестації осіб, які претендують на вступ на державну службу, щодо вільного володіння державною мовою.

Спікери:

Костянтин Ващенко, голова Національного агентства з питань державної служби,

Володимир Купрій, експерт РПР, член Комісії з питань вищого корпусу державної служби

Галина Усатенко, заступник директора Інституту філології Київського національного університету ім. Т.Шевченка

Починаючи з 1 травня 2017 року, діє вимога, що особи, які претендують на зайняття посад державної служби, мають проходити атестацію щодо вільного володіння державної мови.

http://www.kmu.gov.ua/control/uk/cardnpd?docid=249955971 Така вимога та практика вперше започатковується в Україні і вона діє відповідно до вимог нового закону України “Про державну службу”.

Станом на кінець липня 2017 року біля 10 тис осіб пройшли відповідну атестацію. Майже 80 вищих навчальних закладів володіють правом проводити таку атестацію. Уперше розроблено стандарти державної мови для державних службовців, уперше започаткована атестація поза процедурою ЗНО.

Разом з тим, останнім часом низка народних депутатів та громадських діячів почали ставити під сумнів  правомірність такої атестації у тому форматі, який запроваджено, вимагати «безкоштовність» такої атестації.

Про здобутки та виклики, а також перспективи удосконалення порядку атестації щодо вільного володіння державної мови поділяться учасник прес-брифінгу