Реанімаційний Пакет Реформ > Анонси > Правоохоронний орган, очолюваний Юрієм Луценко, перетворився у Генеральну Питочну України

Правоохоронний орган, очолюваний Юрієм Луценко, перетворився у Генеральну Питочну України

Шановні журналісти!

Запрошуємо вас завтра, 17 серпня,  о 10.00 на акцію під стіни «Генеральної Питочної України» (ГПУ)  за адресою: вул. Різницька, 13, де антикорупційні активісти, Автомайдан та правозахисники вимагатимуть від генерального прокурора Юрія Луценка ліквідувати департамент катів «Кононенко-Грановського» та посадити слідчого Дмитра Суса. Активісти стоятимуть з пакетами на голові та мотузками, що символізуватиме, що ГПУ перетворилася з правоохоронного органу на тортурний, адже саме в підвалах ГПУ кілька днів тому катували двох співробітників Антикорупційного Бюро України (НАБУ).

У департаменті ГПУ «Кононенко-Грановського» під безпосереднім керівництвом Дмитра Суса катують громадян, займаються хабарництвом та фабрикують кримінальні провадження щодо громадських активістів.

Перед пікетом відбудеться брифінг активістів та народних депутатів:

Як відомо, у п’ятницю, 12 серпня, під час проведення прихованого спостереження за об’єктом в одному із кримінальних проваджень, розслідуваних детективами Національного антикорупційного бюро України, до приміщення, в якому знаходилися працівники Бюро, незаконно проникли співробітники Генеральної прокуратури України на чолі з Дмитром Сусом, та підрозділ «К» Служби Безпеки України.

У результаті вони викрали двох працівників НАБУ, понад 10 годин незаконно утримували останніх у приміщенні департаменту «Кононенко-Грановського» на вул. Симона Петлюри, 7/9 та намагалися за допомого тортур вибити із заручників необхідні покази.

Такі дії мають всі ознаки злочину, передбаченого ч. 2 ст. 365 Кримінального Кодексу України, а саме перевищення влади працівником правоохоронного органу та караються позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Прес-служба Центру протидії корупції: Устінова Олександра, 067 550 15 70, o.ustinova@antac.org.ua, Тата Пеклун, 067 622 71 12, peklun@gmail.com