Реанімаційний Пакет Реформ > Анонси > Перший пам’ятник українській Феміді – судді на смітнику історії

Перший пам’ятник українській Феміді – судді на смітнику історії

28 серпня о 10:00 на перехресті вулиць Банкова та Лютеранська відбудеться відкриття першого пам’ятника українській Феміді. Пам’ятний арт-об’єкт буде символізувати довіру українського народу до чинної судової влади: одіозні судді, скульптури, яких буде виконано в натуральну величину, будуть поміщені в смітник, де їм і місце, адже українським судам не довіряють більше 90% українців. Відкриття цього арт-обєкту відбудеться напередодні засідання Конституційної Комісії, на якій буде схвалено остаточний варіант проекту змін до Конституції в частині правосуддя та судоустрою. Експерти та представники громадськості презентують для ЗМІ свій варіант змін до основного закону, який передбачає перепризначення усіх суддів та усунення політичного впливу на судову гілку влади.

Після акції пройде прес-брифінг за участі експертів з конституційного права, реформи судової гілки влади та громадських активістів, на якому буде детально презентовано той проект змін до Конституції, який не лише дозволить уникнути ганебного сценарію «смітникової люстрації» не доброчесних суддів, але закладе основи для створення прозорої судової гілки влади, яка не залежатиме від політичної волі ні Президента, ні парламенту.

В брифінгу візьмуть участь:

Роман Куйбіда, заступник голови Центру Політико-Правових Реформ, головний експерт судової групи РПР;

Тарас Шепель, голова Третейського суду України, експерт РПР;

Михайло Жернаков, експерт судової групи Реанімаційного Пакету Реформ;

 

Питання внесення правок до Конституції України в частині судоустрою є надзвичайно важливим. Довіра до судів та суддів наразі є найнижчою за усю історію незалежної України. Лише 9% громадян довіряють чи частково довіряють судам. Від того, як буде прописано в Конституції процес перепризначення суддів та усунення політичних впливів на судову гілку влади, буде залежати створення в Україні держави відкритого доступу та верховенства права.

 

За додатковою інформацією звертайтесь: Тетяна Кириленко – 050 97 93 596, Андрій Андрушків – 096 60959 76.