Реанімаційний Пакет Реформ > Анонси > Перевірка доброчесності кандидатів до ВРП та ВККС

Перевірка доброчесності кандидатів до ВРП та ВККС

“Активна Громада” у партнерстві з Коаліцією Реанімаційний Пакет Реформ  продовжує серію Клубів “Активної Громади” щодо рекомендацій Європейської Комісії.

Ми запрошуємо всіх небайдужих громадян долучитися до наступного заходу: “Перевірка доброчесності кандидатів до Вищої ради правосуддя та Вищої кваліфікаційної комісії суддів України”.

Дата: 22 лютого 2023 року
Час: 16:00 – 17:00
Реєстрація тут: https://bit.ly/kah_2

Рекомендація: Завершення перевірки доброчесності кандидатів у члени Вищої ради правосуддя Етичною радою та відбір кандидатів до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Експерт:

Чому належний добір кандидатів до ВРП і ВККС та доброчесність членів цих органів важливі для кожного громадянина?

ВРП та ВККС – це “фундамент” судової системи, від міцності якого (незалежності, професійності, доброчесності) залежить ефективність всієї системи, оскільки саме ці органи відповідають за те:

ЗАХИСТ – судова система покликана захищати права громадян/бізнесу від зловживань з боку суб’єктів владних повноважень, недобросовісних або незаконних дій інших осіб. Саме від ВРП та ВККС залежить хто здійснює правосуддя, оскільки ВККС відбирає суддів, а ВРП вирішує питання про їх призначення та притягнення до дисциплінарної відповідальності.

БЛАГОПОЛУЧЧЯ – від незалежності та ефективності судової системи безпосередньо залежить обсяг іноземних інвестицій, оскільки жоден інвестор не буде розвивати бізнес в країні, де його інвестиції не захищені.

МАЙБУТНЄ – судова реформа неодноразово визначалася як одна з ключових передумов для подальшої євроінтеграції України. Без доброчесних та незалежних ВРП та ВККС справжня судова реформа неможлива.