Реанімаційний Пакет Реформ > Анонси > Охорона довкілля > Народні депутати та експерти обговорять, чим загрожує ветування Президентом євроінтеграційних екологічних законів

Народні депутати та експерти обговорять, чим загрожує ветування Президентом євроінтеграційних екологічних законів

04 листопада 2016 о 12:00 в рамках інформаційного партнерства Інституту Горшеніна та Реанімаційного Пакету Реформ при підтримці сайту LB.ua відбудеться круглий стіл на тему: «Тернистий шлях в Європу:  складнощі запровадження європейських стандартів в охороні довкілля». Захід відбудеться у прес-центрі Інституту Горшеніна (м. Київ, вул. Мала Житомирська, 18б)

31 жовтня 2016 року Президент повернув у парламент із пропозиціями Закон України “Про оцінку впливу на довкілля” № 1639-VІІІ та Закон України “Про стратегічну екологічну оцінку” № 1640-VІІІ, які були прийняті Верховною Радою України 04 жовтня.

Інститути оцінки впливу на довкілля та стратегічної екологічної оцінки мають бути введені відповідно до Конвенції про доступ до інформації, участь громадськості у прийнятті рішень та доступ до правосуддя з питань, що стосуються довкілля (Оргуська конвенція) та Конвенції про оцінку впливу на довкілля у транскордонному контексті (Конвенція Еспо) (кінець 90-х), а також Протоколу про приєднання України до Договору про заснування Енергетичного Співтовариства (2010) та Угоди про асоціацію між Україною та ЄС (2014).

Народні депутати та експерти нададуть роз’яснення процедури доопрацювання законів щодо пропозицій Президента, нададуть аналіз цих пропозицій, роз’яснять процедуру подальшого його розгляду Парламентом. Також буде надано інформацію про міжнародні зобов’язання щодо впровадження механізмів оцінки впливу на довкілля та стратегічної екологічної оцінки, та про наслідки їхнього невиконання.

До участі в круглому столі запрошено представників Адміністрації Президента України.

Які причини і наслідки вето Президента на закони, які запроваджують європейські стандарти захисту довкілля? Що далі необхідно зробити для того, щоб ці закони все ж таки набули чинності?

Спікери:

Захід розпочнеться о 12:00 з реєстрації учасників, місце проведення – прес-центр Інституту Горшеніна, м. Київ, вул. Мала Житомирська, 18б.

За додатковою інформацією звертайтесь: Ірина Соломко, 095 646 71 73, Олена Кравченко, 067 648 0721