Реанімаційний Пакет Реформ > Анонси > Медіа-сніданок «Доларизація та чорний ринок валюти: причини, обсяги, наслідки для політики»

Медіа-сніданок «Доларизація та чорний ринок валюти: причини, обсяги, наслідки для політики»

 

Меліа-сніданок

Запрошуємо Вас взяти участь у медіа-сніданку на тему: «Доларизація та чорний ринок валюти: причини, обсяги, наслідки для політики», який відбудеться 13 вересня о 10.00 в офісі Реанімаційного Пакету Реформ (вул. Ольгинська, 6, 2 поверх, оф. 21).

У 2014-2015 роках, через фінансову кризу, попит на готівкову валюту значно збільшився, проте валютні операції перетворилися на «сліпу зону» для офіційної статистики через розвиток чорного ринку. Потенційний виграш від скорочення неофіційного ринку матимуть усі основні гравці, а саме: уряд, Національний банк, комерційні банки, легально працюючі підприємства та домогосподарства. Помірно негативним може бути  результат для бюджету, який, однак, компенсується зниженням тіньових розрахунків, а однозначно негативним буде результат лише для операторів «чорного» ринку.

Група народних депутатів влітку зареєструвала проект закону «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо сприяння детінізації валютообмінних операцій», спрямованого на детінізацію валютообмінних операцій шляхом скасування пенсійного збору з купівлі валюти та відміни паспортизації таких операцій. Експерти Центру економічної стратегії оцінили розмір чорного ринку і виявили, що обсяг готівкової валюти, що використовується як засіб обміну (тобто конкурує з готівковою гривнею як засіб платежу) зріс у 2014-2015 рр. на 3,7-7,3 млрд дол. Результати дослідження ЦЕС, проект закону та рекомендації для вироблення політики в цьому секторі будуть презентовані під час медіа-сніданку.

Питання до обговорення:

  1. Як оцінити обсяги чорного ринку валюти за відсутності офіційних даних?
  2. Чи стане скасування обмежень на купівлю готівкової валюти та скасування збору в Пенсійний Фонд достатнім для зникнення чорного ринку валюти?
  3. Чи стане скасування збору в Пенсійний Фонд серйозним ударом по державному бюджету?

Спікери:  

Модератор:

Руслан Чорний, головний експерт групи Реформа фінансового сектора та пенсійної системи

 

Акредитація: Євгенія Єгорова, (067) 537-9184, office@ces.org.ua