Реанімаційний Пакет Реформ > Анонси > Економічний розвиток > Круглий стіл “Земельна реформа в Україні: популісти проти землевласників”

Круглий стіл “Земельна реформа в Україні: популісти проти землевласників”

Представники влади, бізнесу, експерти та землевласники обговорять шляхи створення в Україні ринку земель сільськогосподарського призначення. 

17 лютого 2017 року о 12:00 в рамках інформаційного партнерства Інституту Горшеніна та Реанімаційного Пакету Реформ за підтримки сайту LB.ua відбудеться круглий стіл на тему: «Земельна реформа в Україні: популісти проти землевласників».

Захід відбудеться у прес-центрі Інституту Горшеніна (м. Київ, вул. Мала Житомирська, 18б).

Як відомо, в Україні досі діє мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення, завдяки якому власники земельних паїв  залишаються такими лише на пепері і не мають можливості своєю власністю розпоряджатися.

Такий стан справ є прямим обмеженням конституційних прав семи мільйонів землевласників і спричиняє цілу низку негативних наслідків. Зокрема, заборона на відчуження земель призводить до низької ліквідності земель сільськогосподарського призначення, зумовлює низькі орендні ставки на землю та суттєво стримує розвиток ділової активності малого та середнього бізнесу в сільській місцевості.

16 лютого 2017 року 47 народних депутатів України ініціюють подання до Конституційного суду України стосовно відповідності Основному закону пунктів 14,15 розділу X “Перехідні положення” Земельного кодексу України у редакції Закону України №1669-VIII від 6.10.2016р. щодо продовження мораторію на відчуження с/г земель. Визнання мораторію неконституційним може стати суттєвим кроком на шляху до створення цивілізованого ринку земель в Україні.

Представники влади, бізнесу, експерти та землевласники обговорять перспективи створення в Україні ринку сільськогосподарських земель, популістичні міфи, які цьому заважають, та кроки, які необхідно зробити для забезпечення законних прав землевласників.

Спікери:

Модератор: Олена Прокопенко, менеджер з адвокації економічного напрямку Реанімаційного Пакету Реформ.

Захід розпочнеться о 12:00 з реєстрації учасників.

За додатковою інформацією прохання звертатися за телефонами: Ірина Соломко, 095 646 71 73.