Реанімаційний Пакет Реформ > Анонси > Реформа місцевого самоврядування та децентралізація влади > КРУГЛИЙ СТІЛ: “ЯК РОЗБЛОКУВАТИ ПРОВЕДЕННЯ ВИБОРІВ В ОТГ?”

КРУГЛИЙ СТІЛ: “ЯК РОЗБЛОКУВАТИ ПРОВЕДЕННЯ ВИБОРІВ В ОТГ?”

13 вересня об 13:00 в межах інформаційного партнерства Інституту Горшеніна та Реанімаційного Пакету Реформ при підтримці сайту LB.ua  відбудеться круглий стіл: «Як розблокувати проведення виборів в ОТГ?»

Захід відбудеться у прес-центрі Інституту Горшеніна (м. Київ, вул. Мала Житомирська, 18-б).

9 серпня 2018 року Центральна виборча комісія прийняла Постанову №122, якою фактично призупинила розгляд питання призначення перших і додаткових місцевих виборів до ОТГ.

Таким рішенням ЦВК заблокувала подальший процес становлення спроможних територіальних громад. Наразі в Україні вже створено 705 ОТГ. Додатково очікують на призначення перших виборів у 127 громадах, де проживає 1 мільйон громадян. Призначення виборів Центральною виборчою комісією – завершальний етап формування спроможних громад.

У своєму рішенні ЦВК звернулася до Комітету ВРУ з правової політики та правосуддя щодо надання роз’яснень стосовно законодавчого регулювання організації і порядку проведення референдумів в Україні, а також можливості призначення перших і додаткових місцевих виборів до ОТГ без проведення місцевого референдуму.

Які наслідки для місцевих громад, які вирішили створити ОТГ, має рішення ЦВК? Яка позиція Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя стосовно рішення ЦВК? В який спосіб можливо розблокувати проведення виборів в ОТГ? Що для цього мають зробити народні депутати та інші посадовці? Ці та інші питання щодо ситуації з програмою будуть обговорюватися під час круглого столу.

Спікери:

Модератор: Ірина Соломко, керівник комунікаційного відділу РПР.

Акредитація:  Інна Неродик, 096-119-73-37.