Реанімаційний Пакет Реформ > Анонси > Охорона довкілля > Круглий стіл “Впровадження єдиної уніфікованої електронної системи доступу до екологічної інформації”

Круглий стіл “Впровадження єдиної уніфікованої електронної системи доступу до екологічної інформації”

26 грудня 2016 року відбудеться круглий стіл «Впровадження єдиної уніфікованої електронної системи доступу до екологічної інформації», організований Міністерством екології та природний ресурсів України, Міжнародною благодійною організацією «Екологія-Право-Людина» та Реанімаційним пакетом реформ.

Початок заходу: 14:30. Місце проведення –  інформаційно-просвітницький Оргуський центр Мінприроди України, м. Київ, вул. Митрополита В. Липківського, 35.

Мета круглого столу – представити розроблену електронну систему широкому колу зацікавлених сторін, отримати пропозиції, зауваження, рекомендації від профільних департаментів Мінприроди, інших зацікавлених сторін та впровадити систему на національному рівні.

Міжнародною благодійною організацією «Екологія-Право-Людина» розроблено електронну систему доступу до екологічної інформації», функціонування якої є вимогою міжнародних зобов’язань України (ратифікованого протоколу про Реєстр викидів та перенос забруднювачів, Конвенції про доступ до інформації, участь громадськості в процесі прийняття рішень та доступ до правосуддя з питань, що стосуються довкілля у відповідності до Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом).

Розроблена система дозволить поєднувати та систематизувати екологічну інформацію підприємств, державних органів з екологічного контролю, моніторингу, статистичних даних стану довкілля, об’єктивно приймати управлінські рішення у сфері охорони довкілля, забезпечуватиме електронний обіг документів, спростить отримання документів дозвільного характеру для бізнесу.

Впровадження єдиної уніфікованої електронної системи доступу до екологічної інформації є також пріоритетним антикорупційним заходом Мінприроди України на виконання розпорядження КМУ № 803-р від 5 жовтня 2016 року «Деякі питання запобігання корупції в міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади» в рамках проекту урядово-громадської ініціативи “Разом проти корупції”, ініційованого Реанімаційним пакетом реформ.

У круглому столі братимуть участь представники Мінприроди України, Державної служби статистики України, органів державної виконавчої влади, Реанімаційного пакету реформ, МБО «Екологія-Право-Людина», громадськості, експерти у сфері охорони довкілля та журналісти.

 Повний текст програми круглого столу за посиланням.

За додатковою інформацією звертайтеся:

Олена Кравченко, директор Міжнародної благодійної організації «Екологія-Право-Людина». Email: okravchenko@epl.org.ua, тел. 067-648-0721.

Алла Войціховська, еколог Міжнародної благодійної організації «Екологія-Право-Людина»

Email: alla.voytsyhovska@gmail.com, тел. 063-148-71-29