Реанімаційний Пакет Реформ > Анонси > Круглий стіл: “Відхилення від будівельних норм: від новації до корупції”

Круглий стіл: “Відхилення від будівельних норм: від новації до корупції”

13 липня о 14:00 за адресою вул. Архітектора Городецького, 12/3 відбудеться круглий стіл на тему “Відхилення від будівельних норм: від новації до корупції”. Захід організовує урядово-громадська ініціатива “Разом проти корупції”.

Державні будівельні норми, чи ДБН – технічні вимоги у сфері будівництва, покликані створити безпечне середовище для життя і здоров’я людей. Про них кажуть «написані кров’ю». Водночас, такі документи містять ще й вимоги і норми, які не відповідають сучасним технологіям і вже не використовуються при будівництві, але є обов’язковими до виконання. І саме обов’язковість виконання є «каменем спотикання» для будівельних компаній. Сама можливість й інколи необхідність відхилятися від дотримання ДБН призводить до того, що закріплені підписами заступників міністрів листи – погодження відхилень від ДБН, стали сьогодні ще й інструментом корупції державних чиновників. Окрім необхідних відхилень, такими листами з 2010 року «прикривають» забудову в дворах і на зелених зонах, відсутність елементів благоустрою та соціальної інфраструктури, розміщення АЗС, без дотримання нормативних відстаней, збільшення щільності забудови, зменшення нормативної кількості паркувальних місць тощо.

«Разом проти корупції» проводить експертний круглий стіл, щоб разом із фахівцями Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, Національної спілки архітекторів України, громадськими активістами та зацікавленими експертами визначити, чи можливо повністю скасувати такі листи погодження? І якщо це неможливо, то як зробити процедуру погодження від будівельних норм більш прозорою, відкритою, а відповідальність чиновників за ухвалення таких рішень – невідворотною? За результатами круглого столу буде напрацьовано основні пропозиції змін до проектів НПА щодо погодження відхилень від ДБН .

Проблемними питаннями, які планується обговорити, є такі:

1. Чи можна повністю скасувати / суттєво обмежити застосування процедури погодження відхилень від ДБН?

2. Як можна вдосконалити процедуру погодження відхилень від ДБН, нейтралізувати її корупційний потенціал?

До участі у круглому столі запрошені представники Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, базові організації, члени НТР, науково-дослідні установи, журналісти і фахівці у галузі будівництва та архітектури та ін.

Проект здійснено за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

Про намір взяти участь у дискусії повідомте, будь ласка, нам на адресу cabminanticor@gmail.com або за номером +38 0632659221.

Реєстрація для участі у заході обов’язкова.