Реанімаційний Пакет Реформ > Анонси > Податкова та бюджетна реформа > Круглий стіл “Служба фінансових розслідувань: коли запрацює і як функціонуватиме?”

Круглий стіл “Служба фінансових розслідувань: коли запрацює і як функціонуватиме?”

28 вересня о 12:00 за адресою вул. Архітектора Городецького, 12/3 відбудеться круглий стіл на тему “Служба фінансових розслідувань: коли запрацює і як функціонуватиме”.

Навесні 2017 року Кабмін схвалив законопроект про створення Служби фінансових розслідувань та відправив його на погодження до Національної ради реформ. Втім, документ досі без жодних пояснень не потрапив на розгляд Нацради. Крім того, після піврічної “гри у мовчанку” Президент Петро Порошенко заявив, що на базі профільного комітету має бути підготовлений альтернативний законопроект. Весь цей час всупереч закону де-факто працює стара податкова міліція.

Потреба у створенні незалежного та ефективного органу, позбавленого корупційних ризиків чинної Податкової міліції вже давно перезріла. Саме тому представники Кабінету міністрів, бізнесу та громадські експерти й далі наполягають на внесенні до Верховної Ради вже розробленого Урядом тексту законопроекту, який можна доопрацювати за потреби.

Згідно із запропонованим документом, нова служба фінансових розслідувань допоможе ефективно боротися з фінансовою корупцією й поліпшить становище бізнес-клімату в Україні. Законопроект обмежує силові та каральні функції новоствореного органу, а відтак зменшує здатність влади «кошмарити» бізнес.

Однак, низка державних інституцій вже висловлюють бажання контролювати нову Службу фінрозслідувань або наділити її окремими функціями податкової міліції. Тож кому підпорядковуватиметься новостворений орган? Які ключові норми проекту дозволять прибрати можливі корупційні ризики та забезпечити незалежність СФР від політичного впливу? Хто працюватиме в новій службі? Яка зарплатня буде в детективів? Щоб обговорити ці та інші питання, урядово-громадська ініціатива “Разом проти корупції” та РПР організовують круглий стіл для фахівців із Міністерства фінансів України, народних депутатів, представників бізнесу та громадських експертів.

Участь у дискусії візьмуть:

Олександр ДАНИЛЮК- міністр фінансів України

Євген КАПІНУС – державний секретар Міністерства фінансів України

Ніна ЮЖАНІНА – голова парламентського комітету з питань податкової та митної політики

Андрій ЖУРЖІЙ – народний депутат України

Оксана ВЕЛИЧКО – координатор урядово-громадської ініціативи «Разом проти корупції»

Павло КУХТА – Стратегічна група радників прем’єр-міністра

Олександр ЛАЗАРЕВ – Європейська бізнес асоціація

Андрій ЄРАШОВ – Спілка Українських Підприємців

Олександр ГРОМИКО – Коаліція 30-ти асоціацій «За детінізацію економіки»

Олександр БАНЧУК – експерт Центру політико-правових реформ

В’ячеслав ЧЕРКАШИН –  експерт ІСЕТ з податкової політики, експерт РПР

Олег ГЕТМАН – експерт групи «Податкова та бюджетна реформа» РПР

Захід організовує урядово-громадська ініціатива “Разом проти корупції” спільно з Коаліцією Реанімаційний Пакет Реформ. Проект реалізовується за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

Про намір взяти участь у дискусії повідомте нам на адресу cabminanticor@gmail.com або за номером +38 0632659221. Реєстрація для участі у заході обов’язкова.