Реанімаційний Пакет Реформ > Анонси > Конституційна реформа > Круглий стіл: “Реформа конституційного судочинства: Чи отримають українці політично незалежний та ефективний Конституційний Суд?”

Круглий стіл: “Реформа конституційного судочинства: Чи отримають українці політично незалежний та ефективний Конституційний Суд?”

6 березня 2017 року о 12:00 в рамках інформаційного партнерства Інституту Горшеніна та Реанімаційного Пакету Реформ за підтримки сайту LB.ua відбудеться круглий стіл на тему: “Реформа конституційного судочинства: Чи отримають українці політично незалежний та ефективний Конституційний Суд?”

Захід відбудеться у прес-центрі Інституту Горшеніна (м. Київ, вул. Мала Житомирська, 18б).

10 лютого у першому читанні Верховна Рада ухвалила законопроект “Про Конституційний Суд України” № 5336-1. Документ був підготовлений на реалізацію нових конституційних положень у межах діяльності Ради з питань судової реформи  без громадської участі та обговорення.

Ухвалення цього законопроекту – важливий етап реформування Конституційного Суду України. Основна мета змін щодо конституційного судочинства – це посилення незалежності Конституційного Суду та підвищення його авторитету в суспільстві та державі заради виконання свого завдання – забезпечити верховенство Конституції України.

Зараз, по суті, вирішується, чи матимуть громадяни України шанс на формування в майбутньому незалежного та авторитетного складу Конституційного Суду, підвищення його ефективності, зменшення політичного впливу та встановлення якісного та незалежного конституційного судочинства.

Сьогодні  конституційне судочинство в Україні вкрай слабке і неефективне. У 2015 році Суд ухвалив аж 7 рішень, кожне з яких коштувало суспільству 8 млн. 432 тис. грн. У 2016 році Конституційний Суд ухвалив 8 рішень, кожне з яких коштувало суспільству вже 9 млн. 361 тис. грн. Протягом 20 років функціонування Конституційного Суду влада блокувала його роботу повністю, втручалася в його діяльність, використовувала для узурпації влади та в результаті суспільство отримало політично залежний, професійно слабкий та неефективний Конституційний Суд. Сьогодні Конституційний Суд частково паралізований своїми попередніми політичними  рішеннями та суддями КСУ з обтяжуючими обставинами (голосування за політично-замовні рішення).

На жаль, законопроект «Про Конституційний Суд України» № 5336-1 не вирішує цих проблем. Саме тому, експерти та громадськість наголошують на тому, що до другого читання документ має бути удосконаленим. Готуючи законопроект до другого читання, Комітет з питань правової політики та правосуддя, повинен:

Спікери:

Модератор: Ірина Соломко, керівник комунікаційного напрямку Реанімаційного Пакету Реформ.

Захід розпочнеться о 12:00 з реєстрації учасників.

За додатковою інформацією прохання звертатися за телефонами: Інна Неродик, 096 119 73 37.