Реанімаційний Пакет Реформ > Анонси > Судова реформа > Круглий стіл: “Новий Верховний Суд: що відбувається за лаштунками “прозорого” конкурсу?”

Круглий стіл: “Новий Верховний Суд: що відбувається за лаштунками “прозорого” конкурсу?”

28 вересня о 12:30 в межах інформаційного партнерства сайту LB.ua та Реанімаційного Пакету Реформ в прес-центрі Інституту Горшеніна (м. Київ, вул. Мала Житомирська, 18б) відбудеться круглий стіл на тему “Новий Верховний Суд: що відбувається за лаштунками “прозорого” конкурсу?”

Спікери:

Модератор Ірина Соломко, керівник комунікаційного відділу Реанімаційного Пакету Реформ

25 вересня Вища рада правосуддя завершила розгляд матеріалів 120 кандидатів у Верховний Суд та пішла у нарадчу кімнату для формування остаточного списку майбутніх суддів Верховного Суду. ВРП має законне право відмовити у внесенні подання Президенту про призначення кандидата суддею у випадку обґрунтованого сумніву в його доброчесності і професійній етиці, або якщо його призначення негативно вплине на рівень довіри до судової влади. Втім упродовж процесу розгляду кандидатів доповідачі-члени ВРП не рекомендували призначати лише чотирьох суддів, двоє з яких отримали негативні висновки Громадської ради доброчесності. Це при тому, що до фінального списку 120 переможців, рекомендованих Вищою кваліфікаційною комісією суддів потрапили аж 30 недоброчесних кандидатів, які отримали негативні висновки Громадської ради доброчесності.  

Крім того, ВРП розглядала кандидатів у ситуації конфлікту інтересів, проігнорувавши півсотні заяв самих членів ВРП про неможливість об’єктивного розгляду кандидатів.

Чому розгляд кандидатів у Вищій раді правосуддя відбувається за закритими дверима? Що відбувається за лаштунками прозорого конкурсу? Яка відповідальність Президента за недоброчесних суддів нового Верховного Суду? Про це та інше говоритимуть учасники круглого столу “Новий Верховний Суд: що відбувається за лаштунками “прозорого” конкурсу?”

Органзіатори: Реанімаційний Пакет Реформ, Кампанія ЧЕСНО.Фільтруй суд!, Фундація DEJURE, Автомайдан в рамках інформаційного партнерства Інституту Горшеніна та Реанімаційного Пакету Реформ за підтримки сайту LB.ua.

Захід буде транслюватися наживо на сторінці РПР у Facebook, а також lb.ua.

Додаткова інформація та акредитація за телефоном: Інна Неродик, 096 119 73 37