Реанімаційний Пакет Реформ > Анонси > Судова реформа > Круглий стіл на тему: «Судова люстрація. Останній шанс Ради»

Круглий стіл на тему: «Судова люстрація. Останній шанс Ради»

21 вересня 2016 року о 14.00 в рамках інформаційного партнерства сайту LB.ua та Реанімаційного Пакету Реформ в прес-центрі Інституту Горшеніна відбудеться круглий стіл на тему: «Судова люстрація. Останній шанс Ради»

30 вересня набирають чинності зміни до Конституції України щодо правосуддя від 2 червня цього року (№ 1401-VIII). Після набрання чинності цими змінами Верховна Рада втрачає можливість призначити ще одного члена до складу ВРЮ. Натомість до складу Вищої ради правосуддя (органу, в який трансформується ВРЮ) замість члена, якого мала призначити Верховна Рада України, ще одного свого представника обере з’їзд суддів України.

Враховуючи це, є нагальна необхідність включити до порядку денного питання про обрання члена Вищої ради юстиції і призначити цього пленарного тижня члена ВРЮ з числа суддів, який (яка) має незаплямовану репутацію, достатню довіру громадськості і практичну здатність відстоювати справедливість.

Крім цього, на розгляді Верховної Ради перебувають питання щодо звільнення суддів за порушення присяги та призначення суддів безстроково. Саме тому критично важливо прийняти цього тижня рішення про звільнення суддів за порушення присяги. Його неприйняття дасть можливість недоброчесним суддям уникнути відповідальності. Адже після 30 вересня ні Верховна Рада, ні жоден інший орган не зможуть звільнити таких суддів за порушення присяги, бо змінена Конституція не містить такої підстави.

Також Парламент цього тижня повинен визначитися стосовно обрання суддів, призначених на посади вперше, відхиливши кандидатури недоброчесних суддів, до чого вже неодноразово закликав Реанімаційний Пакет Реформ і інші громадські ініціативи. Неприйняття рішення щодо них цього пленарного тижня матиме наслідком розгляд цих питань в подальшому Вищою радою правосуддя, що несе ризик призначення недоброчесних суддів безстроково.

Спікери:

Захід розпочнеться о 14:00 з реєстрації учасників, місце проведення – прес-центр Інституту Горшеніна, м. Київ, вул. Мала Житомирська, 18б.

 За додатковою інформацією звертайтесь: Вікторія Ободовська 097-94-111-09, Інна Неродик: 0961197337