Реанімаційний Пакет Реформ > Анонси > Охорона довкілля > Круглий стіл на тему: «Проекти законів про ОВД і СЕО = попередження забруднення та євроінтеграція»

Круглий стіл на тему: «Проекти законів про ОВД і СЕО = попередження забруднення та євроінтеграція»

Запрошуємо вас взяти участь у круглому столі на тему: «Запровадження європейських інститутів  ОВД та СЕО в Україні: бути чи не бути», який відбудеться 20 вересня 2016 року у приміщенні Верховної Ради України, за адресою: вул. Грушевського 18/2, зала №11. Початок заходу о 13-30.

Зокрема, відбудеться обговорення проектів законів про ОВД та СЕО за участі представників Мінприроди, Європейської комісії, Енергетичного Співтовариства, народних депутатів, РПР, ІГС та бізнесу.

Запровадження в Україні інституту екологічної оцінки європейського зразка, в тому числі і стратегічної, було на порядку денному екологічних реформ щонайменше останнє десятиліття. Це було зумовлено міжнародними зобов’язаннями держави, що випливають із цілої низки багатосторонніх угод, остання із яких Угода про асоціацію Україна – ЄС (2014).

Згідно з проектом закону України “Про стратегічну екологічну оцінку”, вона визначена як процедура оцінювання в процесі підготовки документів державного планування наслідків їхнього виконання для довкілля та розроблення заходів із запобігання можливим негативним наслідкам до їхнього подання для затвердження. Розробка проекту закону “Про стратегічну екологічну оцінку” відповідає вимогам Протоколу про стратегічну екологічну оцінку до Конвенції про оцінку впливу на навколишнє середовище в транскордонному контексті, який ратифіковано Верховною Радою України 1 липня 2015 року.

Інститути СЕО та ОВД є інструментами, що доповнюють один одного і сприяють в значній мірі забезпеченню екологічної безпеки в країні. Законопроект “Про оцінку впливу на довкілля”, в свою чергу, встановлює обов’язок проведення такої оцінки в процесі прийняття рішення про дозвіл на провадження конкретної діяльності, яка може мати значний вплив на довкілля до прийняття остаточного рішення щодо діяльності. Здійснення такої планованої діяльності без проведення ОВД законом забороняється.

Якщо СЕО стосується програмних документів у сфері промисловості, транспорту, лісового і сільського господарства, то ОВД проводиться щодо конкретних об’єктів: будівництво АЕС, автодоріг, заводів, видобуток корисних копалин, проведення рубок і. т. д.

Прийняття законопроекту 2009 а-д “Про оцінку впливу на довкілля” стане кроком до виконання Протоколу про приєднання України до Договору про заснування Енергетичного Співтовариства (2010) та Угоди про асоціацію між Україною та ЄС (2014).

Додаткова інформація та акредитація:

Олена Кравченко, okravchenko@epl.org.ua, тел.: (032) 225 – 76 – 82

Ольга Мелень-Забрамна, o.melen-zabramna@epl.org.ua, тел.: (032) 225 – 76 – 82