Реанімаційний Пакет Реформ > Анонси > #КонституціЯ: Судова реформа не відбудеться без змін до Основного Закону

#КонституціЯ: Судова реформа не відбудеться без змін до Основного Закону

     20 січня (середа) об 11:30 у приміщенні Хмельницької ОДТРК “Поділля-Центр” (вул. Володимирська, 92, 2 поверх) відбудеться прес-конференція у рамках інформаційної кампанії “#КонституціЯ”, на якій експерти Центру політико-правових реформ та Реанімаційного пакету реформ розкажуть про перебіг конституційного процесу в частині судової реформи. На прес-конференції буде презентовано результати нещодавно проведеного дослідження щодо ставлення хмельничан до судової системи та їх бачення реформи системи правосуддя.

     Експерти говоритимуть про те, які зміни чекають на хмельничан у разі прийняття поданого Президентом законопроекту про внесення змін до Конституції щодо правосуддя, та розкажуть, як кожен може долучитися до конституційного процесу для досягнення конституційних змін в інтересах громадян.

     У прес-конференції візьмуть участь:

     Нехтування найважливішими соціально-правовими нормами життя українців, які зазначені в Конституції, призвело до вкорінення корупції та непрофесіоналізму в органах державної влади. Почесне лідерство тут можна віддати судам. Дослідження показують, що лише 3% українців повністю довіряють суду – це найнижчий показник довіри серед державних інституцій. Корупція, вплив олігархів та політиків, ухвалення замовних рішень і кругова порука – це все, на переконання суспільства, є реаліями українського судочинства. Ситуацію може змінити лише комплексна конституційна реформа, невід’ємною частиною якої є судова реформа, яка передбачає оновлення суддівського корпусу.