Один з критеріїв оцінювання просування України на шляху до Європейського Союзу (ЄС) відповідно до рекомендації Венеційської комісії Ради Європи — завершення реформи законодавства про національні меншини.
Досвід розширення ЄС у попередні роки (Румунія, Болгарія, Хорватія та ін.) засвідчив, що набуття членства було пов’язане з модернізацією законодавства у сфері захисту та розвитку прав національних меншин. Цей процес відбувався в діалозі з відповідними європейськими інституціями.
Ми запрошуємо всіх небайдужих громадян долучитися до «Клубу «Активної Громади»: «Ухвалення закону про нацменшини».
Дата: 29 березня 2023 року
Час: 16:00-17:00
Реєстрація тут: https://bit.ly/kah_7
Рекомендація: Завершення реформи законодавчої бази про національні меншини, яка зараз готується, згідно з рекомендаціями Венеційської комісії, та ухвалення негайних й ефективних механізмів імплементації.
Передісторія:
Розробка українського законодавства про захист державної мови, розвиток української освіти здійснювалася на тлі російської агресії (окупація та спроба анексії АР Крим, ОРДЛО). Це створювало додаткові ризики, наприклад використання Росією «мовної політики» як однієї з підстав для вторгнення в Україну (як це було в Криму у 2014 році). Така риторика не відповідала реальності (на що вказували й міжнародні організації, наприклад ВНКМ), але все одно широко використовувалася РФ для легітимації агресії в неконвенційній війні проти України.
Тому потрібно ухвалити законодавство у сфері захисту прав меншин, яке:
Долучайтеся до Клубу, аби бути причетним до рішення щодо ухвалення закону про нацменшини!