Реанімаційний Пакет Реформ > Анонси > Клуб «Активної Громади»: «Боротьба з корупцією»

Клуб «Активної Громади»: «Боротьба з корупцією»

Саботаж антикорупційної реформи або її відкат – ключова «червона лінія», за якою – пряма загроза втрати шансу стати членом ЄС, тобто невиконання конституційного пріоритету України.

Особливе значення в успішній реалізації антикорупційної реформи має проведення чесного, прозорого та неупередженого конкурсу на посаду директора НАБУ, а також припинення спроб його зриву. Також особливо актуальним стає забезпечення реальної незалежності антикорупційної вертикалі в країні.💰
Тому, ми запрошуємо всіх небайдужих громадян долучитися до дискусії щодо боротьби з корупцією!

Дата: 4 квітня 2023 року

Час: 16:00 – 17:00

Реєстрація тут: https://bit.ly/kah_3

Рекомендація: Посилення боротьби з корупцією, зокрема на високому рівні, шляхом активних та ефективних розслідувань, а також забезпечення належної динаміки судових справ і винесених вироків; завершення призначення нового керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури шляхом атестації визначеного переможця конкурсу та проведення процесу відбору та призначення на посаду нового директора Національного антикорупційного бюро України.

У рекомендації ідеться про необхідність розв’язання основних інституційних проблем органів антикорупційної інфраструктури України. Вона стисло охоплює ключові компоненти антикорупційної реформи в Україні, спрямовані на демонстрацію ефективності сформованої за останні роки антикорупційної інфраструктури, особливо після початку роботи Вищого антикорупційного суду (ВАКС), коли для притягнення до відповідальності топкорупціонерів зникли всі правові, інституційні та організаційні перешкоди. Європейська комісія окремо (і безпрецедентно) звернула увагу на необхідність затвердити «визначеного переможця конкурсу» на посаду керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП). Така рекомендація зумовлена тривалим (з 2021 року) блокуванням визначення переможця конкурсу.

Про те, які кроки на шляху впровадження антикорупційної реформи вже зробила наша влада, і які наступні дії мають бути та в якій послідовності – ви отримаєте можливість обговорити в ході Клубу «Активної Громади»: «Боротьба з корупцією».

ВІ «Активної Громади» проводить заходи у партнерстві з Коаліцією «Реанімаційний Пакет Реформ» щодо рекомендацій Європейської Комісії.