Реанімаційний Пакет Реформ > Анонси > Хто насправді контролює використання мільярдів бюджетних коштів?

Хто насправді контролює використання мільярдів бюджетних коштів?

11 липня о 15-30 в Українському Кризовому Медіа Центрі (вул. Хрещатик 2) відбудеться консультація зацікавлених сторін “Політична воля VS нереформований бюрократичний апарат: що гальмує реформу системи контролю за використанням публічних фінансів?” Через рік після ухвалення закону про Рахункову Палату України та через 250 днів після створення Державної Аудиторської Служби суспільство не побачило ефекту від “ямкової реформи” системи контролю за використанням публічних фінансів. Жодна реформована державна інституція так і не забезпечила ефективного використання коштів платників податків.

Захід є другим етапом повного циклу публічної політики у проекті “Реформа системи контролю за використанням публічних фінансів”.
До участі в заході запрошені:
Сергій Лещенко, народний депутат України;
Іван Крулько, народний депутат України, голова підкомітету з питань державного фінансового контролю та діяльності Рахункової палати;
Сергій Марченко, заступник Міністра Фінансів України;
Юлія Ковалів, перший заступник міністра економічного розвитку та торгівлі України;
Тарас Качка, бізнес-омбудстмен при Державній Фіскальній Службі України;
Магута Роман, голова Рахункової палати;
Олена Трегуб, директор департаменту міжнародних програм в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі;
Володимир Тарнай, керівник відділу бюджетної політики Центру «Ейдос»;
Тетяна Лебединець, президент Інституту внутрішніх аудиторів України;
Павло Кухта, член групи стратегічних радників щодо підтримки реформ в Україні;
Віра Нанівська, голова правління «Колегіуму Анни Ярославни»;
Олег Рибачук, голова ГО Центр UA.  

Питання, які виносяться на консультацію:

1. Хто має стати носієм політичної волі, яка запустить ефективну реформу системи контролю за використанням публічних фінансів?
2. Які інституції та державні органи мають врешті-решт забезпечити ефективне використання коштів платників податків?
3. Які законодавчі зміни дозволять усунути вплив “смотрящих” за цілими галузями?
4. Як має працювати система органів контролю за використанням публічних фінансів, щоб забезпечити невідворотність покарання у разі зловживань та порушення закону?

Під час цього заходу будуть визначені позиції зацікавлених сторін щодо мети нової політики і щодо проблем, вирішення яких вимагає нова політика. Очікується, що учасники консультації висловлять своє бачення важливості чи неважливості проблем, які виноситься на обговорення, погодяться або не погодяться із запропонованими у policy agenda рішеннями, запропонують своє рішення. В результаті консультацій зацікавлених сторін буде підготовлена Зелена книга проблем. Визначення позицій зацікавлених сторін дозволить також прогнозувати появу соціальних ризиків під час введення нової політики, мобілізувати підтримку тих груп, які зацікавлені в проведенні реформи, та нейтралізувати супротив груп, чиї корупційні інтереси будуть порушені впровадженою реформою.

За додатковою інформацією звертатися до Андрія Андрушківа 096-609-59-76 andrushkiv.andriy@gmail.com