Реанімаційний Пакет Реформ > Анонси > Хто ховається в деталях змін до Конституції в частині правосуддя?

Хто ховається в деталях змін до Конституції в частині правосуддя?

5 серпня о 14:30 в приміщенні Українського Кризового Медіа Центру (вул. Хрещатик  2, Український Дім) відбудеться прес-брифінг «Хто ховається в деталях змін до Конституції в частині правосуддя?». Експерти з питань судової реформи, члени конституційної комісії, депутати Верховної Ради проведуть відверту розмову щодо поточної ситуації конституційного процесу.

Чи планує Конституційна Комісія напрацювати схему перепризначення всіх суддів через прозору процедуру та прописати її в перехідних положеннях до Конституції? Чи планується зменшити політичний вплив Адміністрації Президента на суди та суддів? Чи буде створена нова прозора трьохрівнева система судів? На ці та інші питання будуть готові відповісти:

Оксана Сироїд – член Конституційної Комісії, віце-спікер Верховної Ради України;

Леонід Ємець – народний депутат України, перший заступник голови Комітету ВР з правової політики і правосуддя, член Конституційної Комісії;

Тарас Шепель – експерт Реанімаційного пакету реформ, заступник голови Третейської палати України

Козаченко Тетяна – керівник Департаменту з питань люстрації Міністерства Юстиції (очікується підтвердження);

Агнешка Пясецька – координатор проекту з підтримки люстрації і реформи правосуддя в Україні, Фундація Відкритий Діалог;

Карл Волох – громадський активіст, блогер, бізнесмен.

Питання внесення правок до Конституції України в частині судоустрою є надзвичайно важливим. Довіра до судів та суддів наразі є найнижчою за усю історію незалежної України. Лише 9% громадян довіряють чи частково довіряють судам. Від того, як буде прописано в Конституції процес перепризначення суддів та усунення політичних впливів на судову гілку влади, буде залежати створення в Україні держави відкритого доступу та верховенства права.

 

За додатковою інформацією звертайтесь: Тетяна Кириленко – 050 97 93 596.