Реанімаційний Пакет Реформ > Анонси > Судова реформа > Громадська мобілізація: не пропустимо поганців у новий Верховний Суд

Громадська мобілізація: не пропустимо поганців у новий Верховний Суд

6 червня о 9:00 під стінами Вищої кваліфікаційної комісії суддів (вул. Механізаторів, 9) відбудеться масова громадська акція “Не пропустимо поганців у новий Верховний Суд”. Громадські активісти зберуться, аби нагадати Вищій кваліфікаційній комісії, що у новому Верховному Суді не повинні бути судді із сумнівною репутацією, корупціонери, судді Майдану та інші негідники, щодо яких Громадська рада доброчесності дала негативні висновки.

Саме 6 червня відбудеться перше пленарне засідання ВККС, під час якого Комісія у повному складі розглядатиме висновки Громадської ради доброчесності та зможе подолати вето громадськості, зібравши 11 голосів із 16 таємним голосуванням на закритому засіданні. Таким чином Комісія може проігнорувати факти недоброчесності кандидатів і рекомендувати їх до призначення новими Верховними суддями, а громадськість навіть не зможе дізнатися, хто з членів ВККС “протягнув” негідників у новий Верховний Суд.

Конкурс у новий Верховний Суд триває з листопада 2016 року і зараз фінальний та вирішальний його етап. Наприкінці травня завершилися співбесіди із кандидатами, а за їхніми результатами Комісія відсіяла лише 25 кандидатів із негативними висновками ГРД. Щодо решти 140 (а це понад 80%) Комісія прийматиме рішення на пленарних засіданнях, а це означає, що є серйозні шанси продовження участі у конкурсі та у результаті призначення суддями відвертих негідників.

Нагадаємо, Громадська рада доброчесності була створена для забезпечення участі громадськості у судовій системі та, зокрема, участі громадськості у відборі та оцінюванні суддів. Завдяки нормі закону про вищу раду правосуддя, ГРД отримала більше повноважень, оскільки її негативні висновки отримали більшу вагу через необхідність їхнього долання Вищою кваліфікаційною комісією суддів 11-ма голосами із 16. Однак тенденції конкурсу у Верховний Суд демонструють, що влада нівелює обіцяну роль громадськості, не беручи до уваги висновки ГРД та закриваючись на фінальному і надзвичайно важливому етапі конкурсу.

Участь у акції візьмуть активісти Реанімаційного Пакету Реформ, кампанії ЧЕСНО.Фільтруй суд!, Автомайдану, #Тисни.