Реанімаційний Пакет Реформ > Анонси > Реформа енергетичного сектору > Greencubator презентує дослідження, присвячене світовому досвіду використання мікромереж

Greencubator презентує дослідження, присвячене світовому досвіду використання мікромереж

27 вересня greencubator разом із партнерами презентує дослідження світового досвіду використання та регулювання мікромереж

Децентралізація та демократизація енергетичних систем — один із глобальних процесів, що швидко набирає обертів у розвинутих країнах. Колишні пасивні споживачі тепер часто є власниками сонячних електростанцій та систем накопичення і грають щораз вагомішу роль у енергетичних ринках. Цього нового гравця енергетичних ринків називають prosumer, оскільки він комбінує риси споживача (consumer) та виробника (producer).

Однак на цьому процес децентралізації не завершується. Сама архітектура електромереж переживає фундаментальні зміни. Все більше гравців — від самоорганізованих груп споживачів до корпоративних центрів, лікарень, військових та університетських містечок розгортають власні мікромережі (microgrids). Такі мережі мають внутрішні потужності для генерації електроенергії та можуть існувати як у режимі приєднання до існуючих мереж, так і в “острівному режимі”.

Мікромережі — наступний логічний крок у розвитку енергосистем. Вони дозволяють підвищувати надійність та стійкість енергосистем, сприяють локалізації виробництва та споживання електроенергії. Крім того, мікромережі створюють передумови для появи більш гнучких бізнес- моделей і цілих нових ніш бізнесу в галузі, котру свого часу було проголошено “природною монопольною”.

Поява таких гравців породжує цілий ряд нових викликів, зокрема — і регуляторних. Існуючі регулятори дуже часто зустрічаються із питаннями, що не виникали у світі, де існують пасивні споживачі та “природні” монополії. Одне із них — як регулювати мікромережі, зокрема ті, що належать споживачам, приєднаним до неї. Не менш гострими є питання регулювання стосунків мікромережі із іншими мережами, зокрема — мережами існуючих монополістів.

27 вересня об 12:00 у IQ Business Centre команда greencubator разом із партнерами презентуватиме дослідження світового досвіду використання та регулювання мікромереж. Воно міститиме не лише опис та аналіз світового досвіду, але й рекомендації для регулювання мікромереж в Україні. Дослідження представлятимуть його автори:

Дослідження та презентація проводяться за підтримки Європейського Союзу і Центру демократії та верховенства права (проект «Посилення коаліції РПР») в рамках виконання проекту «Створення інклюзивного ринку електроенергії в Україні», який впроваджується ГО Greencubator.

Для участі в заході обов’язкова попередня реєстрація. Прохання заповнити форму за посиланням.

З питань акредитації медіа звертатися:

Рижак Богдан

тел: +380735141000

email: bogdanryzhak@gmail.com

Місце проведення:

IQ Business Center, м. Київ, вулиця Болсуновська, 13-15

Час: 27 вересня, 11:00 – 14:00