Реанімаційний Пакет Реформ > Анонси > Форум “25 років місцевому самоврядуванню в Україні: Час для децентралізації”

Форум “25 років місцевому самоврядуванню в Україні: Час для децентралізації”

Шановні колеги!

Запрошуємо Вас взяти участь у Форумі “25 років місцевому самоврядуванню в Україні: Час для децентралізації”, що відбудеться 15 грудня 2015 р. з 11.00 до 13.40 (реєстрація та вітальна кава о 10.30). Місце проведення – бізнес-центр “Парус”, вул. Мечникова, 2 (вхід з бульвару Лесі Українки). Захід організовано Реанімаційним Пакетом Реформ спільно із DESPRO, UNDP та Інститутом громадянського суспільства.   

7 грудня 1990 р був ухвалений Закон “Про місцеві ради народних депутатів та місцеве і регіональне самоврядування”. Цього року Україна відзначає двадцятип’ятиліття розвитку місцевого самоврядування. Знаковим є те, що цей ювілей Україна відзначає в розпал публічної дискусії щодо проекту змін до Конституції в частині децентралізації.

15 грудня 2015 р. в одному залі зберуться головні архітектори реформи децентралізації: керівництво Парламенту, голови профільних комітетів ВР, члени Конституційної Комісії, Міністр регіонального розвитку, експерти та представники місцевого самоврядування. Після Революції Гідності реформа місцевого самоврядування була визначена однією з пріоритетних. За півтора року Україна подолала значний шлях в процесі децентралізації: знаковими стали ухвалення законів про об’єднання територіальних громад, фіскальна децентралізація та реформа регіональної політики. Незворотність цієї реформи зможуть забезпечити зміни до Конституції, які є предметом публічних дискусій протягом останнього часу.

Виклики, які зараз стоять перед однією з найважливіших реформ, можна подолати шляхом публічної фахової дискусії. Публічне експертно-політичне обговорення ключових аспектів децентралізації дозволить виробити спільні рішення та презентувати їх для ЗМІ, громадськості й місцевого самоврядування.

В рамках форуму відбудуться дві тематичні панелі: “Київ не знає як краще: виклики та рішення реформи місцевого самоврядування” та “Конституційні зміни як ключ до комплексної реформи децентралізації”. Захід передбачає можливість активної участі усіх присутніх в дискусії, адже важливо почути думку усіх зацікавлених сторін.

Реєстрація завершилась! Журналісти зсможуть доакредетуватись за місцем проведення перед початком форуму!

Програму форуму можна завантажити тут!

За додатковою інформацією звертайтесь:

Андрій Андрушків – 096-609-59-76;

Ольга Голобородько – 096-466-92-10.