28 січня о 12:00 експертна громадськість проведе огляд Закону “Про всеукраїнський референдум”, щоб розвіяти усі міфи навколо нього.
Ще до свого остаточного ухвалення в цілому, Закон «Про всеукраїнський референдум» мав навколо себе велику кількість міфів та маніпулятивних тверджень. Це пов’язано, у тому числі, із попереднім неконституційним Законом про референдум, який був скасований Конституційним Судом України у квітні 2018 році.
Закон важливий, але складний, тож пропонуємо долучитися до неполітичного експертного огляду про нове регулювання референдуму в Україні.
Питання до обговорення:
Експерти представлять історію референдумного законодавства, а також свою позицію щодо нового Закону “Про всеукраїнський референдум”:
Спікери:
Юлія Кириченко – членкиня правління Центру політико-правових реформ, співголова ради Реанімаційного пакету реформ.
Ігор Коліушко – голова правління Центру політико-правових реформ
Надія Пашкова – старша координаторка проектів Міжнародної фундації виборчих систем (IFES) в Україні
Ольга Айвазовська – голова правління Громадянської мережі «ОПОРА»
Модерація:
Юлія Кириченко – членкиня правління Центру політико-правових реформ.
Дата: 28.01.2021
Час: 12:00 до 14:00
Місце: ZOOM
Для реєстрації необхідно зареєструватися за посиланням
Експертний огляд організовано Центром політико-правових реформ у партнерстві з Громадянською мережею “ОПОРА”, за фінансової підтримки Міжнародної фундації виборчих систем (IFES), Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та британської допомоги (UK aid) від уряду Великої Британії.
Довідка: 26 січня 2021 року Верховна Рада України ухвалила законопроєкт № 3612 «Про народовладдя через всеукраїнський референдум» у другому читанні. За ухвалення цього Закону проголосувало 255 народних депутатів – представників депутатської фракції «Слуга народу», депутатської групи «Довіра» та декілька позафракційних депутатів. Депутатські фракції «Опозиційна платформа – За життя», «Європейська солідарність», та «Голос» проголосували проти документа, тоді, як депутати від фракції «Батьківщина» утрималися. Для того, щоб Закон набув чинності, його має підписати Президент України.